Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն. ՊԲ 10/24/2020   09:35  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:Այս մասին հայտնում են Պաշտպանության բանակից.
«Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն:
Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերն ու փոխհրաձգությունները:
Երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են հակառակորդի հարձակողական գործողությունները՝ վերահսկողության ներքո պահելով օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը»:
22:30 23/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ստեփանակերտում հրթիռակոծության հետևանքով վնասվել է թաղամասը սնուցող գազատարը. ԱՀ ԱԻՊԾ

По всему фронту идут бои: Армия обороны Арцаха успешно пресекает наступление противника 10/24/2020   09:55  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Ночью в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильно-напряженная ситуация. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны Арцаха.
На отдельных участках продолжались артиллерийские дуэли и перестрелки. Накануне вечером, в очередной раз грубо нарушив нормы международного гуманитарного права, вражеские силы обстреляли мирные населенные пункты,  том числе столицу Степанакерт.
В настоящее время на всех направлениях линии фронта идут бои локального значения.
“Подразделения Армии обороны Арцаха успешно пресекают наступательные действия противника, держа под контролем оперативно-тактическую ситуацию", - говорится в сообщении.
09:22 24/10/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020В Госдепе США рассказали о встрече Помпео с главами МИД Армении и Азербайджана