Տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում. ՊԲ 10/22/2020   09:25  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:Այս մասին հայտնում են Պաշտպանության բանակից.
«Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Բացի օջախային մարտերից, հակառակորդը կենտրոնական ուղղությամբ իրականացրել է նաև դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր, որոնք ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կանխվել են:
ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են օպերատիվ իրադրությունն իրենց օգտին փոխելու թշնամական մտադրությունները և շարունակում կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»:

Бои идут по всей линии фронта, успешно пресечены диверсионные вылазки противника - Армия обороны Арцаха 10/22/2020 09:46 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Бои локального значения идут в настоящее время по всем направлениям линии фронта. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Арцаха.
Сообщается, что ночью ситуация в зоне арцахско-азербайджанского конфликта была относительно стабильно-напряженной. На отдельных участках продолжались артиллерийские бои.
Кроме очаговых боев, противник в центральном направлении также предпринял попытки диверсионного проникновения, которые были успешно пресечены подразделениями Армии обороны Арцаха.
“Подразделения Армии обороны успешно пресекают враждебные намерения изменить оперативную ситуацию в свою пользу и продолжают выполнять поставленную перед ними боевую задачу", - говорится в сообщении.