«Ամեն անգամ առաջնագծից վերադառնում եմ նոր ու թարմացված ուժերով». Արայիկ Հարությունյան 10/22/2020 13:18 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արցախի նախագահը ֆեյսբուքյան գրառում է կատարել.
Ամեն անգամ առաջնագծից վերադառնում եմ նոր ու թարմացված ուժերով: Մեր տղաների մարտական ոգին ու տրամադրվածությունը հաղթանակի հանդեպ միայն մեծ վստահություն է ներշնչում: Արհեստավարժ զինվորականների, ժամկետայինների և աշխարհազորի սերտ փոխգործակցված աշխատանքն ու կողք-կողքի ճիշտ գործելու ունակությունն ամեն օր արտահայտվում են նոր սխրանքներով:
Եվ այսօր շատ կարևոր է, որպեսզի նրանց ոգևորությունն ու վճռականությունը վարակիչ դառնան նաև թիկունքում գտնվողների համար: Թշնամու դեմ արդյունավետ պայքար մղելու և հաղթանակի հասնելու բոլորիս հավաքական ցանկությունը կարող ենք կյանքի կոչել մեր ուժերի նկատմամբ անվերապահ հավատի ու միասնական ջանքերի շնորհիվ»,- գրում է Արայիկ Հարությունյանը:

Президент Арцаха вернулся с передовой и поделился своими впечатлениями от визита(ФОТО) 10/22/2020   13:36  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян заявил, что каждый раз возвращается с передовой с новыми свежими силами.
“Боевой  дух наши ребят и их настрой вселяет только огромную веру в победу. Согласованная работа кадровых военных, срочников и ополченцев и умение правильно взаимодействовать каждый день выражается в новых подвигах”, - пишет президент Арцаха.
По его словам, сегодня очень важно, чтобы их воодушевление и решимость стали заразительными и для тех, кто находится в тылу.
“Мы можем воплотить в жизнь наше всеобщее желание вести эффективную борьбу против врага и достичь победы благодаря безоговорочной вере в свои силы и совместным усилиям”, - написал Араик Арутюнян.