Փաշինյանն աշխատանքից ազատել է անվտանգության խորհրդի գրասենյակի պաշտոնյային 10/20/2020 17:56 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Տաթև Անտոնյանն ազատվել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի անվտանգության խորհրդի գրասենյակի անվտանգային քաղաքականության և հիմնարար փաստաթղթերի վարչության պաշտպանական քաղաքականության բաժնի պետի պաշտոնից։
«Ղեկավարվելով «Քաղաքացիական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով և 16-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝
1. Տաթև Անտոնյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի անվտանգության խորհրդի գրասենյակի անվտանգային քաղաքականության և հիմնարար փաստաթղթերի վարչության պաշտպանական քաղաքականության բաժնի պետի (պաշտոնի ծածկագիր՝ 06-Գ25-29.1-Ղ3-1) պաշտոնից»,- ասված է որոշման մեջ։

Премьер Армении уволил главу одного из отделов офиса Совбеза 10/20/2020   18:30  |  Лента новостей
Татев Антонян освобождена от должности начальника отдела оборонной политики управления политики безопасности и фундаментальных документов офиса Совета безопасности Аппарата премьер-министра Армении. Соответствующее решение подписал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Руководствуясь пунктом 1 части 1 статьи 37 и части 3 статьи 16 Закона РА “О гражданской службе”, освободить Татев Антонян от должности начальника отдела оборонной политики управления политики безопасности и фундаментальных документов офиса Совета безопасности Аппарата премьер-министра РА”, – говорится в решении.