Հրամանատար Արսեն Հակոբյանը՝ իր ենթակաների հետ հոկտեմբերի 7֊ին խոցել են թշնամու 1 Տ-90 տանկ. Արծրուն Հովհաննիսյանը ներկայացնում է նորօրյա հերոսներին 10/20/2020   11:00  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Դիվիզիոնի հրամանատար, փոխգնդապետ Արսեն Հակոբյանը՝ իր ենթակաների հետ հոկտեմբերի 7-ին խոցել են թշնամու 1 Տ-90 տանկ: Արսեն Հակոբյանը ներկայացված է «Մարտական ծառայություն» մեդալի: Նույն կարգի մեդալի է ներկայացվել շարքային Վաչագան Մովսիսյանը՝ մարտական դիրքը «Տրոպա» և այլ հատուկ միջոցներ օգտագործելով գրավել փորձող թշնամական ուժերին հաջողությամբ դիմագրավելու և համառ գործողությունների արդյունքում կասեցնելու համար։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Նորօրյա հերոսներ
Անշուշտ այս պատերազմի արդյունքների վերլուծությունների մեջ առանձնահատուկ բարձր գնահատականներ են տրվելու ՊԲ հրետանավորների գրագետ գործողություններին: Վերջիններս իրականացնում են այնպիսի գործողություններ, որոնք նախատեսված չեն եղել անգամ զորատեսակի պատրաստության ծրագրերով: Նման հրետանավորներից է դիվիզիոնի հրամանատար, փոխգնդապետ Արսեն Հակոբյանը՝ իր ենթակաների հետ: Վերջիններս, ի թիվս բազմաթիվ այլ հաջողված գործողությունների, հոկտեմբերի 7-ին խոցել են թշնամու 1 Տ-90 տանկ: Արսեն Հակոբյանը ներկայացված է «Մարտական ծառայություն» մեդալի: Նույն կարգի մեդալի է ներկայացվել շարքային Վաչագան Մովսիսյանը՝ մարտական դիրքը «Տրոպա» և այլ հատուկ միջոցներ օգտագործելով գրավել փորձող թշնամական ուժերին հաջողությամբ դիմագրավելու և համառ գործողությունների արդյունքում կասեցնելու համար:
Հակառակորդի դիրքեր գրավելու, թշնամական մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ, զենք-զինամթերք ու սպառազինություն ոչնչացնելու համար «Մարտական ծառայություն» մեդալներով կպարգևատրվեն սերժանտ Տիգրան Գրիգորյանը, սերժանտ-պայմանագրային Սևակ Աթայանը, կրտսեր սերժանտներ Գևորգ Աթանեսյանը, Սևադա Սիրունյանն ու Դավիթ Ասոյանը, շարքային-պայմանագրային Տիգրան Բաղդասարյանը, ավագ լեյտենանտ Գևորգ Աթանեսյանը, պայմանագրային զինծառայող Սևադա Հովսեփյանը, շարքայիններ Ռազմիկ Մադաթյանը, Կառլեն Առաքելյանը, Ռուբեն Գևորգյանը, Նարեկ Ավետիսյանը, Սամվել Բաբայանը, կապիտաններ Սերոբ Մելքոնյանն ու Ալեքսանդր Ավագիմյանը, ավագ լեյտենանտ Զոհրաբ Գաբրիելյանը:

Герои нашего времени: Ованнисян рассказал о подвиге артиллеристов, поразивших вражеский танк Т-90 в Арцахе 10/20/2020   11:20  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян рассказал o новых подвигах армянских артиллеристов.
"Несомненно, при анализе результатов этой войны особо высокая оценка будет дана грамотным действиям артиллерии Армии обороны. Артиллеристы проводят такие операции, которые даже не были предусмотрены программами боевой подготовки. Одним из них является командир дивизии, подполковник Арсен Акопян со своими подчиненными. Они в числе многих других успешных операций 7 октября сбили один вражеский танк Т-90. Арсен Акопян представлен к медали "Боевая служба", аналогичной награды будет удостоен рядовой Вачаган Мовсисян за успешное противостояние пытающимся захватить боевую позицию с использованием "Тропы" и других спецсредств вражеским силам и их пресечение в результате упорных действий", - написал Ованнисян.
Ованнисян также сообщил, что за захват позиций противника, уничтожение большого количества оружия-боеприпасов и вооружения, а также живой силы противника, медалями "За боевую службу" будут награждены сержант Тигран Григорян, сержант-контрактник Севак Атаян, младшие сержанты Геворк Атанесян, Севада Сирунян и Давид Асоян, рядовой-контрактник Тигран Багдасарян, старший лейтенант Геворк Атанесян, контрактник Севада Овсепян, рядовые Размик Мадатян, Карлен Аракелян, Рубен Геворкян, Нарек Аветисян, Самвел Бабаян, капитаны Сероб Мелконян и Александр Авагимян, старший лейтенант Зограб Габриелян.