Հայկական կողմը թուրքական արտադրության Bayraktar է խոցել. «Ռազմինֆո» 10/20/2020   10:55
Արցախի ՊԲ-ն տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ ներկայացվում են խոցված ադրբեջանական ԱԹՍ-ներ:«Ռազմինֆո»-ի փոխանցմամբ` կադրերից մեկում երևում է կանադական արտադրության CMX 15D օպտիկա, որից կա թուրքական արտադրության հարվածային Bayraktar TB2 ԱԹՍ-ների վրա, ինչը նշանակում է, որ հայկական կողմն առնվազն մեկ Bayraktar է խոցել:
Նշենք նաև, որ այս օպտիկայով զինված են նաև թուրքական արտադրության մեկ այլ` Anka ԱԹՍ-ները, այսինքն չի կարելի բացառել նաև դրա խոցումը, թեպետ Ադրբեջանի զինված ուժերում դրանց առկայության մասին տեղեկություն որևէ բաց աղբյուրում մինչ այս չի հանդիպել:

Армия обороны Арцаха сбила турецкий Bayraktar - Razm.Info 10/20/2020   11:04  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Армия обороны Арцаха опубликовала видеоматериал, в котором представлены сбитые азербайджанские беспилотные летательные аппараты(БПЛА). Ранее сообщалось, что 19 октября подразделения ПВО Армии обороны Арцаха сбили 5 вражеских беспилотников.
Как сообщает Razm.Info, на одном из кадров видна оптика CMX 15D канадского производства, которая имеется в составе ударного БПЛА турецкого производства Bayraktar TB2, что означает, что армянская сторона сбила как минимум один Bayraktar.
Отмечается, что этой оптикой оснащен также еще один беспилотник Anka турецкого производства.
Нельзя исключать, что был сбит данный БПЛА, хотя до сих пор в открытых источниках  не появлялась информация об их наличии на вооружении ВС Азербайджана, пишет издание.