Արայիկ Հարությունյանը ընդունել է ՀՀ Ազգային Ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներին 10/20/2020 15:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 20-ին ընդունել է ՀՀ Ազգային Ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներին՝ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարը ներկայացրել է ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և նշել, որ այն ծավալապաշտական նկրտումները, որոնք ունեն Ադրբեջանի գործող իշխանությունները, պետք է անպայման քաղաքական գնահատական ստանան:
Անդրադառնալով ռազմաճակատում տիրող դրությանը՝ նախագահն ընդգծել է, որ առաջնագծի ողջ երկայքնով ռազմագործողությունները ինտենսիվ կերպով շարունակվում են, ընդ որում՝ առավել ծանր մարտերն ընթանում են Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր, Կովսական և Միջնավան համայնքների տարածքներում:
Իր հերթին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը բոլոր հնարավոր միջոցներով կանգնած է Արցախի կողքին և, որպես Արցախի անվտանգության երաշխավոր, իրականացրել և իրականացնելու է դրանից բխող յուրաքանչյուր անհրաժեշտ գործողություն:

Экспансионистские притязания властей Азербайджана должны обязательно получить политическую оценку - президент Арцаха 10/20/2020   16:13  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 20 октября принял депутатов парламента Армении от фракции “Мой шаг” во главе со спикером НС Араратом Мирзояном.
Араик Арутюнян представил сложившуюся в результате азербайджано-турецкой агрессии ситуацию и отметил, что экспансионистские притязания действующих властей Азербайджана должны обязательно получить политическую оценку.
Касаясь царящей на фронте ситуации, президент подчеркнул, что по всей передовой продолжаются интенсивные боевые действия, причем наиболее тяжелые бои идут на территориях общин Ишханадзор, Ковсакан и Миджнаван Кашатагского района.
В свою очередь спикер НС Армении Арарат Мирзоян отметил, что Республика Армения всеми возможными средствами поддерживает Арцах и как гарант безопасности Арцаха предпринимала и предпримет все вытекающие из этого необходимые действия.