Ավելացել է արտերկրից ուղարկվող հումանիտար բեռների ծավալը 10/19/2020   11:48  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը շարունակում է մարդասիրական օգնության կազմակերպումը շաբաթը 7օր, օրը 24 ժամ ռեժիմով։ Հոկտեմբերի 1-ից հումանիտար բեռներով Արցախ է ուղևորվել 40, իսկ դեպի Հայաստանի տարբեր բնակավայրեր՝ 107 բեռնատար։
Մարդասիրական օգնությունը համապատասխան լիազոր մարմինների միջոցով բաշխվել է Արցախի Հանրապետության բնակիչներին և ժամանակավորապես Հայաստան եկած արցախցի ընտանիքներին:
Սահմանված կարգի համաձայն՝ հումանիտար օգնությունը կազմակերպվում է վարչական շրջանների համայնքապետարանների և մարզպետարանների միջոցով։
«Հայաստանի տարբեր անկյուններից հումանիտար բեռների հոսքը շարունակվում է, ավելացել է արտերկրից ուղարկվող բեռների ծավալը։ Իսկ ԱԻՆ-ը ստացված օգնությունը (սնունդ, առաջին անհրաժեշտության ապրանքներ և այլն) տեսակավորելուց և խմբավորելուց հետո փոխանցում է հասցեատերերին»,- Հայտնեց ԱԻՆ ՓԾ թիկունքի և նյութատեխնիկական ապահովման վարչության պետ Մհեր Մնացականյանը։
11:35 19/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Կանանց ջոկատում 100 հոգի գրանցվել է, կան բազում դիմումներ. Արծրուն Հովհաննիսյան

Объемы поступающей из-за рубежа в Армению гуманитарной помощи растут(Видео) 10/19/2020   13:10  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Объемы поступающей из-за рубежа в Армению гуманитарной помощи растут. Об этом сообщает МЧС республики.
МЧС в режиме 7/24 продолжает организацию гуманитарной помощи. С 1 октября в Арцах посредством гуманитарных грузов отправлено 40 грузовиков, а в различные населенные пункты Армении – 107 грузовиков
Сообщается, что гуманитарная помощь через  соответствующие полномочные органы была распределена между жителями Арцаха и временно прибывшим в Армению арцахскими семьями.
Как напомнили в ведомстве, согласно установленному порядку, организация гуманитарной помощи осуществляется через муниципалитеты и областные администрации. А МЧС после сортировки полученной помощи (продукты питания, товары первой необходимости и др.) передает ее адресатам”, - говорится в сообщении.