Գիշերվա ընթացքում հրթիռակոծվել են Մարտունի քաղաքը, Քաշաթաղի շրջանի Ուռեկան, Իշխանաձոր, Այգեհովիտ և Վուրգավան համայնքները. ԱՀ ԱԻՊԾ 10/19/2020   10:41  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հոկտեմբերի 18-ի լույս 19-ի գիշերը մղված մարտերին զուգահեռ, Ադրբեջանը հերթական անգամ խախտել է հրադադարի մասին պայմանավորվածությունը, կրակ բացել Արցախի խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ, թիրախավորել քաղաքացիական օբյեկտներ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ԱԻՊԾ-ն։
Մասնավորապես, հրթիռակոծվել են Մարտունի քաղաքը, Քաշաթաղի շրջանի Ուռեկան, Իշխանաձոր, Այգեհովիտ և Վուրգավան համայնքները։

Азербайджан ночью подверг ракетному обстрелу город Мартуни и еще несколько населенных пунктов 10/19/2020   10:49  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Азербайджан в очередной раз нарушил договоренность о перемирии, открыв огонь по мирным населенным пунктам Арцаха. Об этом сообщает Государственная служба по ЧС Арцаха.
“В ночь с 18 на 19 октября, параллельно с ночными боями, Азербайджан в очередной раз нарушил договоренность о перемирии, открыв огонь по мирным населенным пунктам Арцаха и ударив по гражданским объектом”, - говорится в сообщении.
В частности, ракетному обстрелу подверглись город Мартуни, а также общины Урекан, Ишханадзор, Айгеовит и Вургаван Кашатагского района.