Լուսադեմին հակառակորդն ինտենսիվ հարվածներ է հասցրել Ստեփանակերտի և Շուշիի քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին. ՊԲ 10/17/2020 09:14 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է: Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունում էական փոփոխություններ չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում է Արցախի պաշտպանության բանակը:
Լուսադեմին թշնամական ուժերը, հերթական անգամ խախտելով հումանիտար հրադադարը, վերսկսել են հրթիռահրետանային հարվածները խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ: Առավել ինտենսիվ հարվածներ են հասցվել Ստեփանակերտի և Շուշիի քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին:
ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի կրակը լռեցնելու ուղղությամբ դիմել են համարժեք գործողությունների:
Ներկա պահին օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո:

Азербайджан на рассвете нанес интенсивные удары по Степанакерту и Шуши – Минобороны Арцаха 10/17/2020   09:24  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялось сравнительно стабильное напряжение, существенных изменений в оперативно-тактической обстановке зафиксировано не было, сообщает Министерство обороны Арцаха.
“На рассвете вражеские силы, нарушив в очередной раз гуманитарное перемирие, возобновили артиллерийско-ракетный обстрел в направлении мирных населенных пунктов. Наиболее интенсивные удары были нанесены по гражданским инфраструктурам Степанакерта и Шуши", - говорится в сообщении.
Подразделения Армии обороны прибегли к соразмерным действиям для подавления огня противника.
“В настоящее время оперативно-тактическая ситуация находится под контролем подразделений Армии обороны”, - отмечается в сообщении.