Վեր կացեք և քայլ արեք մեր գոյության պատերազմի համար. Արծրուն Հովհաննիսյան 10/17/2020   09:26  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
18-25 տարեկան զինվորներն ու սպաները արդեն 20 օր բոլորիս համար արհամարհում են մահը, արժանի լինենք նրանց։Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Մեր գոյության այս ծանր պատերազմում հաղթանակը այլընտրանք չունի, սակայն հաղթանակը հեշտ չի տրվելու, այն ծանր է ու կախված է յուրաքանչյուրիցս։
Ամեն մեկիցս առանձին ու անհատական է կախված հաղթանակը։ Ամեն մեկս պիտի հարց տանք թէ ինչ ենք արել հաղթանակի համար։ Ամեն օր պիտի ինքներս մեզ հարց տանք։
Սիրելի եղբայրներ ավտոմեքենայի վրա ՀՀ եռագույնը գցելով ու հայրենասիրական երգի բարձր ձայնով Երևանում քշելով չեք նպաստում հաղթանակին։
Իմ ուսանողուհիները կանանց ջոկատ են կազմում, դա է հաղթանակին միտված ուղիղ քայլը։ Նարի Սյունին կոնկրետ քայլ է անում հաղթանակի համար։ Երեկ մի գեղանի օրիորդ լացակումաց ինձ աղաչում էր որ իրեն մահապարտի հանձնարարություն տայի։ Այդ հայուհուն արժանի երիտասարդներ եղեք։
Վեր կացեք և քայլ արեք մեր գոյության պատերազմի համար։ 18-25 տարեկան զինվորներն ու սպաները արդեն 20 օր բոլորիս համար արհամարհում են մահը, արժանի լինենք նրանց», - ֆեյսբուքում գրել է նա։
22:53 16/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հադրութի ուղղությամբ վերջին երկու-երեք օրերին իրավիճակը չի փոխվել. Հովհաննիսյան

Поднимитесь и сделайте шаг на войне во имя нашего существования - Арцрун Ованнисян 10/17/2020   10:38  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В этой тяжелой войне во имя нашего существования альтернативы победе нет, однако победа не дастся легко, она трудна и зависит от каждого из нас, пишет представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Он заявил, что победа зависит от каждого из нас по отдельности и индивидуально.
"Каждый из нас должен задать себе вопрос, что мы сделали для победы. Каждый день мы должны сами себе задавать этот вопрос. Дорогие братья, разъезжая на автомобиле по Еревану с армянским триколором и с включенной громкой патриотической музыкой, вы не способствуете победе. Мои студентки формируют женский отряд -  это и есть прямой шаг к победе", - написал он.
"Поднимитесь и сделайте шаг на войне во имя нашего существования", - добавил он.
Ованнисян отметил, что 18-25-летние солдаты и офицеры вот уже 20 дней ради всех нас презирают смерть. «Так будем же достойны их», - написал Ованнисян.