Կարեւոր. կեսգիշերին մարդասիրական զինադադար կհաստատվի 10/17/2020   22:31  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հայաստանի Հանրապետությունը և Ադրբեջանի Հանրապետությունը որոշել են հոկտեմբերի 18-ին, տեղական ժամանակով ժամը՝ 00:00-ից հաստատել մարդասիրական զինադադար: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը։
Այս որոշումը կայացվել է՝ ի շարունակություն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրները ներկայացնող Ֆրանսիական Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահների հոկտեմբերի 1-ին արված հայտարարության, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հոկտեմբերի 5-ի արված հայտարարության և համաձայն հոկտեմբերի 10-ին Մոսկվայում ընդունված համատեղ հայտարարության:

Армения и Азербайджан договорились о гуманитарном перемирии с 00:00 18-го октября 10/17/2020   22:33  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Республика Армения и Азербайджанская Республика договорились о гуманитарном перемирии с 00:00 часов по местному времени, 18-го октября. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Данное решение принято в продолжение заявления представляющих страны-сопредседатели Минской группы ОБСЕ президентов Французской Республики, Российской Федерации и Соединенных Штатов Америки от 1-ого октября 2020 г., заявления сопредседателей Минской группы ОБСЕ от 5-ого октября 2020 г. и в соответствии с Московским заявлением от 10-ого октября 2020 г..