12-ի կողմերն էր՝ ինքնաթիռը եկավ, չհասցրեցի բալկոնից իջնեմ, զգացի, որ մեջքս տաքացավ. պատմում է Քարավանի բնակչուհին 10/16/2020   17:05  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
«Երեկ 12-ի կողմերն էր, ինքնաթիռ եկավ անցավ ուրիշ տեղ խփեց, դեռ մեկը չէր անցել մյուսն էլ եկավ ու խփեց ։ Ուզում էինք իջնել նկուղ։ Այնտեղ ենք հավաքվում խփելու ժամանակ։ Չհասցրեցի բալկոնից իջնեմ, այդ բեկորներից մեկն էլ ինձ հասավ»,-պատմում է ադրբեջանական զինված ուժերի հրթիռակոծության արդյունքում վիրավորված ՝ Քարվաճառի շրջանի Քարավան գյուղի բնակիչ Մարինե Փիլոսյանը ։
Քաղաքացուհուն վիրահատել են վիճակը գնահատվում է կայուն։
«Զգացի որ մեջքս տաքացավ։ Ամուսինս գրկեց, հավաքվածներն առաջին օգնություն ցույց տվեցին ու բերեցին Վարդենիս, վիրահատեցին, որովհետև արյունահոսում էի՝ բերեցին այստեղ։ Ոչինչ, լավ է ինձ եղավ, ոչ թե էն ջահելներին»։
Այս իրավիճակում անգամ տիկին Մարինեն չի վհատվում .«Ցանկությունս միակ ՝ խաղաղություն գա ու կարողանանք հաղթանակել։ Ու չեմ կասկածում , որ հաղթելու ենք»,-ասում է Քարվաճառի շրջանի Քարավան գյուղի բնակչուհին։
16:34 16/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հայ օգնության ֆոնդը շուրջ 60 տոննա մարդասիրական օգնություն է տրամադրել Հայաստանում ապաստանած Արցախի՝ մոտ 7000 բնակիչներին
16:24 16/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ընդունել է (Единая Россия) խմբակցության անդամ Վիտալի Միլոնովին
16:21 16/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020ՀՀ եւ ԱՀ դրոշով փաթաթված, պաշտպանության միջոցներից զրկված հայ գերիներին սպանելու դեպքի առթիվ քրգործ է հարուցվել
16:13 16/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020ԱՀ Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա համայնքի հրետակոծության հետևանքները
15:55 16/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020«Անհնար է հային հաղթել». Սամցխե-Ջավախքի հայերը ցույցեր և դրամահավաք են կազմակերպել

Раненная при ракетном обстреле жительница Арцаха рассказала о случившемся(Видео) 10/16/2020   17:33  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Еще один мирный житель Арцаха пострадал в результате ракетного обстрела азербайджанскими ВС. При обстреле ранение получила жительница села Кнараван Карвачарского района Марине Пилосян, сообщает Армянский единый информационный центр.
Женщину прооперировали, ее состояние оценивается как стабильное.
"Вчера в районе 12 пролетел самолет и нанес удар куда-то в другом месте. Первый еще не успел пролететь, как подлетел другой и ударил. Мы хотели спуститься в подвал, где обычно собираемся во время обстрела. Не успела я спуститься с балкона, как осколок настиг меня", - рассказала Марине Пилосян.
"Я почувствовала, что спина горячая. Муж меня обнял, стал звать людей. Собравшиеся оказали мне первую медпомощь и привезли в Варденис. Здесь меня прооперировали, потому у меня было кровотечение.  Ничего. Хорошо, что это со мной случилось, а не с молодыми", - говорит Марине.
Даже в этом состоянии женщина не отчаивается. "У меня одно желание: чтобы мир наступил, чтобы мы победили. Я не сомневаюсь, что победа будет за нами!" - сказала Марине.