Մենք հաղթելու ենք և գալիք սերունդների համար ապահովելու ենք սեփական հողում և հայրենիքում խաղաղ ու անվտանգ ապրելու ապագան.Արայիկ Հարությունյան 10/13/2020   13:09  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հայրենական սուրբ պատերազմի այս վճռորոշ պահին ևս մեկ անգամ դիմում եմ մեր ժողովրդին համախմբվելու և ներդնելու բոլոր ջանքերը վերջնական հաղթանակի հասնելու համար,- գրել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
Քիչ առաջ ստորագրել եմ «Պաշտպանության մասին» ԱՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին Խորհրդարանի կողմից այսօր միաձայն ընդունված օրենքի նախագիծը: Այն Ազգային ժողովին է ներկայացվել իմ նախաձեռնությամբ և կկանոնակարգի մեր Հանրապետության զինված պաշտպանությանը կամավորության սկզբունքով աշխարհազորի մասնակցությունը:
Օրենքի ընդունման անհրաժեշտությունը բխում է ստեղծված պատերազմական իրավիճակից և նպատակ ունի Պաշտպանության բանակի հետ մեկտեղ էլ ավելի ամրապնդելու մեր սահմանների պաշտպանությունը: Թշնամու կողմից մեր դեմ սանձազերծված պատերազմում մասնակցում է ինչպես Թուրքիան, այնպես էլ հազարավոր վարձկան-ահաբեկիչներ:
Հայրենական սուրբ պատերազմի այս վճռորոշ պահին ևս մեկ անգամ դիմում եմ մեր ժողովրդին համախմբվելու և ներդնելու բոլոր ջանքերը վերջնական հաղթանակի հասնելու համար:
Թշնամու ողնաշարը ջարդելու և մեր սահմաններից ետ մղելու համար յուրաքանչյուրիդ անհատական մասնակցությունը կարևոր է:
Մենք հաղթելու ենք և գալիք սերունդների համար ապահովելու ենք սեփական հողում և հայրենիքում խաղաղ ու անվտանգ ապրելու ապագան:

Президент Арцаха призвал соотечественников приложить все усилия для достижения окончательной победы в Священной Отечественной войне 10/13/2020   14:13  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Арцаха Араик Арутюнян подписал парламентом законопроект о внесении дополнений в закон республики "Об обороне".
"Уважаемые соотечественники!Я только что подписал проект закона о внесении изменений в закон «Об обороне» Республики Арцах, который единогласно был принят Национальным Собранием. Он был представлен Национальному собранию по моей инициативе и направлен на регламентирование участия мирового сообщества в вооруженной защите нашей Республики на добровольной основе", - написал Арутюнян на своей странице в Facebook.
Президент Арцаха отметил, что необходимость принятия закона вытекает из нынешней военной ситуации и направлена на дальнейшее укрепление защиты наших границ совместно с Армией обороны.
"В этот ответственный момент Священной Отечественной войны я еще раз призываю наш народ объединиться и приложить все усилия для достижения окончательной победы. Для того, чтобы сломать хребет врагу и оттеснить его за пределы наших границ важно непосредственное участие каждого из вас. Мы одержим победу и обеспечим будущим поколениям жизнь в мире и безопасности на собственной земле, на своей Родине. К делу!"- написал президента Арцаха.