Ադրբեջանը շարունակում է կոպտորեն խախտել հումանիտար հրադադարի ռեժիմը.Հրետանային զինատեսակներից գնդակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը. Վահրամ Պողոսյան 10/13/2020   11:59  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ադրբեջանը շարունակում է կոպտորեն խախտել հումանիտար հրադադարի ռեժիմը և վաղ առավոտից կրկին լայնամասշտաբ ռազմական գործողություններ է սկսել առաջնագծի ամբողջ երկայնքով: Հրետանային զինատեսակներից գնդակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը: Այս մասին իր ֆեսբուքյան էջում գրում է Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Բանակային ստորաբաժանումների հետ ակտիվ ռազմագործողություններին ադրբեջանական կողմից մասնակցում են մի քանի հազար վարձկան-ահաբեկիչներ:
Պաշտպանության բանակը ծանր մարտեր է մղում՝ փորձելով կասեցնել թշնամու նախահարձակ գործողությունները: Պետք է գործադրել բոլոր ջանքերը մինչև ատամները զինված թշնամուն մեծ կորուստներ պատճառելու և հայրենական այս պատերազմում հաղթանակ ապահովելու համար»:

Азербайджан продолжает грубо нарушать режим гуманитарного перемирия - пресс-секретарь президента Арцаха 10/13/2020   12:22  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Азербайджан продолжает грубо нарушать режим гуманитарного прекращения огня и с раннего утра снова начал широкомасштабные военные действия по всему периметру передовой. Из артиллерийских установок ведется также обстрел мирных населенных пунктов. Об этом сообщил пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян.
"В боевых действиях вместе с армейскими подразделениями с азербайджанской стороны активно участвуют несколько тысяч террористов-наемников. Армия обороны Арцаха ведет тяжелые бои, пытаясь пресечь наступление врага. Нужно приложить все усилия для нанесения вооруженному до зубов врагу крупных потерь и обеспечения победы в этой Отечественной войне", - написал Погосян.