Հոկտեմբերի 12-ին և 13-ին հրապարակված զոհված զինծառայողների ցուցակներում տեղ են գտել մի շարք անճշտություններ․ 10 զինծառայողներ ողջ են․ ՊԲ 10/13/2020 11:05 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հոկտեմբերի 12-ին և 13-ին հրապարակված զոհված զինծառայողների ցուցակներում տեղ են գտել մի շարք անճշտություններ: Այս մասին հայտնում է ՊԲ-ն:
Մասնավորապես նշված ցուցակներում ներառված են եղել Արթուր Արամայիսի Առաքելյանի, Հակոբ Խաչատուրի Հակոբյանի, Զարզանդ Հովհաննեսի Բարսեղյանի, Վահրամ Վաչագանի Հովհաննիսյաննի, Գևորգ Մանվելի Մանուկյանի, Արմեն Զավենի Ամիրջանյանի, Իշխան Ռաֆիկի Ասլանյանի, Միսակ Հակոբի Սաֆարյանի, Հայկ Արարատի Հակոբյանի և Արթուր Նորիկի Մինասյանի անունները, ովքեր ինչպես պարզվել է ողջ են:

Десять военнослужащих живы: Армия обороны Арцаха просит прощения за неточности в списках погибших 10/13/2020   11:31  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Армия обороны Республики Арцах сообщает, что в опубликованных 12 и 13 октября списках погибших военнослужащих нашли место ряд неточностей.
"В частности, в указанных списках значились имена: Артура Арамаисовича Аракеляна, Акопа Хачатуровича Акопяна, Зарзанда Ованнесовича Барсегяна, Ваграма Вачагановича Ованнисяна, Геворка Манвеловича Манукяна, Армена Завеновича Амирджаняна, Ишхана Рафиковича Асланяна, Мисака Акоповича Сафаряна, Айка Араратовича Акопяна и Артура Нориковича Минасяна, которые, как выяснилось, живы. Приносим всем свои извинения", - говорится в сообщении АО.