Ըստ մարտավարական և օպերատիվ անհրաժեշտության պաշտպանության բանակը կատարում է ինչպես նահանջ ու բնագծերի փոփոխություն, այնպես էլ հարձակում ու հակահարձակում. Հովհաննիսյան 10/12/2020   11:30  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Պատերազմը սաստիկ է, հայկական բանակը վարում է ծանր մարտեր, իրեն մի քանի անգամ գերազանցող թուրք-ադրբեջանական ուժերի դեմ, որին լիովին աջակցում է թուրքական օդուժը, հետախուզական և այլ համակարգերը, մեծ թվով վարձկաններ, ահաբեկիչներ և մասնավոր զինվորական կազմակերպություններ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Ես մի քանի անգամ անդրադարձել եմ այն հարցին, որ հստակ դիրքեր, բնագծեր, նույնիսկ բնակավայրեր նշելը պատերազմի այս փուլում այնքան տեղին չէ: Պատերազմը սաստիկ է, հայկական բանակը վարում է ծանր մարտեր, իրեն մի քանի անգամ գերազանցող թուրք-ադրբեջանական ուժերի դեմ, որին լիովին աջակցում է թուրքական օդուժը, հետախուզական և այլ համակարգերը, մեծ թվով վարձկաններ, ահաբեկիչներ և մասնավոր զինվորական կազմակերպություններ: Այդ գերազանցող ուժերին հայկական բանակը դիմակայում է մեծ հաջողությամբ, այնպիսի հաջողությամբ, որ համաշխարհային փորձագետներն են անգամ նշում դրա մասին:
Ըստ մարտավարական և օպերատիվ անհրաժեշտության պաշտպանության բանակը կատարում է ինչպես նահանջ ու բնագծերի փոփոխություն, այնպես էլ հարձակում ու հակահարձակում:

Армянская армия успешно противостоит в несколько раз превосходящим ее турецко-азербайджанским силам – Ованнисян 10/12/2020   12:32  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Армянская армия с большим успехом противостоит превосходящим силам противника, пишет представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в Facebook.
“Я несколько раз затрагивал вопрос о том, что обозначение четких позиций, рубежей, даже населенных пунктов на данном этапе войны не столь уместно. Идет ожесточенная война, армянская армия ведет тяжелые бои против турецко-азербайджанских сил, превосходящих ее в несколько раз, которых полностью поддерживает турецкая авиация, разведывательные и другие системы, большое количество наемников, террористов и частных военных организаций. Этим превосходящим силам армянская армия противостоит с большим успехом, с таким успехом, что даже мировые эксперты отмечают это», - написал Ованнисян.
Как указал представитель Минобороны Армении, исходя из тактической и оперативной необходимости, Армия обороны предпринимает как отступление и изменение рубежей, так и наступление и контрнаступление. “Верьте в нашу армию, мы несомненно #победим", - добавил Ованнисян.