Թուրքիայի ռազմաօդային ուժերի F-16 կործանիչների պատսպարմամբ ադրբեջանական օդուժը սահմանի երկայնքով կիրառում է Սու-25 գրոհիչ ինքնաթիռներ. ՊՆ 10/12/2020   15:29  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Թուրքիայի ռազմաօդային ուժերի F-16 կործանիչների պատսպարմամբ ադրբեջանական օդուժը սահմանի երկայնքով կիրառում է Սու-25 գրոհիչ ինքնաթիռներ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը ։
Արցախի ՊԲ ՀՕՊ ստորաբաժանումները հյուսիսարևելյան ուղղությամբ խոցել են հակառակորդի մեկ միավոր Սու-25 գրոհիչ։
14:37 12/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Զոհվել է ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման ակադեմիայի ևս երկու սան
13:39 12/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Այսօր առավոտյան արևելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի «ԱՆ-2» տիպի անօդաչու ռմբակոծիչ ինքնաթիռ. ՊՆ խոսնակ
13:32 12/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն մտահոգություն է հայտնել ԼՂ հակամարտության վերաբերյալ
13:27 12/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Թալիշի դեպքերը կրկնվել են Հադրութում. ԱՀ ՄԻՊ (լուսանկարներ 18+)

Подразделения ПВО Армии обороны Арцаха сбили Су-25 ВВС Азербайджана – Минобороны 10/12/2020   15:35  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Подразделения ПВО Армии обороны Арцаха Су-25 ВВС Азербайджана. Об этом сообщила пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
“Под прикрытием истребителей F-16 ВВС Турции азербайджанские ВВС применяют штурмовые самолеты Су-25 вдоль границы. Подразделения ПВО Армии обороны Арцаха в северо-восточном направлении сбили одну единицу Су-25 противника”, - написала Степанян на своей странице в Facebook.