Պաշտպանության բանակը իր առջև դրված մարտական խնդիրը փայլուն է կատարում. Վահրամ Պողոսյան 10/09/2020 13:42 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը տեղեկացնում է ՝ «Ռազմական գործողություններն առաջնագծի բոլոր ուղղություններով ինտենսիվ կերպով շարունակվում են: Ծանր մարտերում թշնամին մարտադաշտում կենդանի ուժի մեծաքանակ կորուստներ է կրում՝ պակասը փորձելով լրացնել հիմնականում արցախյան առաջին պատերազմի պարտված վետերաններով: Եթե նրա բանակում դեռևս սթափ մտածող զինվորական է մնացել, երևի հասկանում է, որ այդ ուժերի հետ կապված, մեծ հույսեր փայփայել պետք չէ:

Армия обороны Арцаха блестяще справляется с поставленной перед ней задачей - Погосян 10/09/2020 13:51 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Армия обороны блестяще справляется с поставленной перед ней задачей, написал пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян.
Он сообщил, что военные действия продолжают интенсивно вестись по всем направлениям передовой.
“В тяжелых боях враг несет многочисленные потери в живой силе, пытаясь их восполнить в основном за счет ветеранов, потерпевших поражение в Первой арцахской войне. Если в его армии еще остался здравомыслящий военный, то он понимает, что связывать большие надежды с этими силами не стоит. Армия обороны справляется с поставленной перед ней задачей блестяще”, - написал Погосян.