Հայկական ստորաբաժանումները ոչնչացրել են թշնամու չորս միավոր Դ-30 հաուբից անձնակազմով և զինամթերքով. ՊՆ խոսնակ 10/08/2020 11:08 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հայկակական ստորաբաժանումները քիչ առաջ ոչնչացրել են թշնամու չորս միավոր Դ-30 հաուբից անձնակազմով և զինամթերքով՝ թույլ չտալով զբաղեցնել կրակային դիրքեր։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Հարավային ուղղությամբ հրետանային գերճշգրիտ հարվածներով հակառակորդին պատճառվում է մարդկային ուժի մեծ կորուստներ։ Հայկակական ստորաբաժանումները քիչ առաջ ոչնչացրել են նաև թշնամու չորս միավոր Դ-30 հաուբից անձնակազմով և զինամթերքով՝ թույլ չտալով զբաղեցնել կրակային դիրքեր»,- գրել է Ստեփանյանը։

Армянские подразделения уничтожили 4 гаубицы Д-30 врага вместе с личным составом и боеприпасами 10/08/2020 11:19 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Армянские подразделения чуть ранее уничтожили четыре гаубицы Д-30 врага вместе с личным составом и боеприпасами. Об этом сообщила пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
“На южном направлении сверхточными ударами артиллерии противнику наносятся большие потери в живой силе. Армянские подразделения чуть ранее уничтожили четыре единицы гаубиц Д-30 врага вместе с личным составом и боеприпасами, не позволив им занять огневые позиции”, - написала Степанян на своeй странице в Facebook.