Հակառակորդը Ջեբրայիլի մատույցներից գումարտակի կազմով դիմել է փախուստի. ՊՆ խոսնակ 10/08/2020   09:24  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրավիճակը կայուն-լարված էր: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրավիճակը կայուն-լարված էր:
Վաղ առավոտյան ժամը 08:30-ի շրջանում հարավային ուղղությամբ հակառակորդը կենտրոնացման շրջանից գրոհի փորձ է ձեռնարկել, սակայն, կորցնելով երեք միավոր ռազմական տեխնիկա և տալով ավելի քան քսան զոհ ու վիրավոր, Ջեբրայիլի մատույցներից գումարտակի կազմով դիմել է փախուստի»։
21:55 07/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Նորից հրթիռակոծվում է նաև Շուշին և այլ քաղաքներ
21:42 07/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Թիրախավորում են Հադրութ քաղաք
21:23 07/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Մարտի դաշտում զոհվել են դաշնակցական կամավորներ, նրանց թվում՝ օպերայի երգիչ Գեւորգ Հաջյանը
19:54 07/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ազատագրվել է կորցրած դիրքերից մեկը՝ փրկելով 19 զինծառայողի կյանք. ԱՀ նախագահ
19:03 07/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հսկայի անունը Դոխոյան Հարություն է. Նա խոցել է 5 տանկ, 1 ՀՄՄ և 1 ՏՕՍ

Азербайджанские военные бежали в составе батальона с подступов Джебраила – пресс-секретарь Минобороны Армении 10/08/2020 09:57 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян сообщила о новой попытке наступления азербайджанских ВС в четверг.
"В течение ночи ситуация на арцахско-азербайджанской границе была стабильно напряженной. Утром в 08:30 противник на южном направлении предпринял попытку наступления из района сосредоточения. Однако, потеряв три единицы военной техники и более 20 человек убитыми и ранеными, бежал с подступов Джебраила в составе батальона", - написала Степанян на своей странице в Facebook.