Արցախում կարեւոր բարձունքը հետ վերցնելու ժամանակ բեկորային վնասվածքներ է ստացել լրագրող Վարդան Օնանյանը 10/08/2020 10:42 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
«Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերության լրագրող, «Երկիրը՝ երկիր է» հաղորդաշարի հեղինակ, մեր գործընկեր Վարդան Օնանյանը ոտքերի շրջանում բեկորային վնասվածքներ է ստացել Արցախում: Ըստ՝ «Երկիր մեդիա» հեռուստաընկերության լրատվական եւ հասարակական-քաղաքական հաղորդումների տնօրեն Գեղամ Մանուկյանի, Վարդանը վիրավորվել է ՀՅԴ «Կամավորական շարժում» ջոկատների կազմում Արցախի Հանրապետության սահմանների հյուսիսային ուղղությամբ Վարանգաթաղ (Լուլասազ) կոչվող բարձունքը հետ վերցնելու ժամանակ:

Журналист Вардан Онанян получил ранение во время операции по возвращению важной высоты в Арцахе 10/08/2020 11:06 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Журналист телекомпании "Еркир медиа", ведущий авторской программы, наш коллега Вардан Онанян получил в Арцахе осколочные ранения в области ног.
Как сообщил директор информационных и общественно-политических программ телекомпании "Еркир медиа" Гегам Манукян, Вардан получил ранение во время операции по возвращению высоты под названием Варангатах(Луласаз) на северном направлении границ Республики Арцах в составе отрядов "Добровольческое движение" АРФД.