Գիշերը հակառակորդը փորձել է առաջանալ և ամրանալ Ջեբրայիլ չհասած, սակայն դիպուկ կրակով խոցվել են` մարտադաշտում թողնելով 60 զոհ 10/07/2020   09:09  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Գիշերվա ընթացքում հակառակորդը փորձել է առաջանալ և ամրանալ հարավարևելյան ուղղությամբ (Ջեբրայիլ չհասած), սակայն հայկական զինված ուժերի հրթիռահրետանային դիպուկ կրակով ադրբեջանական ստորաբաժանումները խոցվել են։ Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ խոսնակ Շ.Ստեփանյանը:
Առավոտյան 06:30-ին հերթական հրթիռահրետանային հարվածից հետո, մարտադաշտում թողնելով ևս 60 զոհ, ինչպես նաև 22 միավոր խոցված, մի քանի տասնյակ սարքին տեխնիկա, հակառակորդի` միջոցներով գերհագեցած երեք բրիգադների մնացորդները խուճապահար դիմել են փախուստի։ Տեսագրությունն առկա է։
Հայկական ստորաբաժանումների դիպուկ կրակով քիչ առաջ հարավարևելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի վառելիքաքսուքային պահպանման խոշոր բազա։ Տեսանյութը՝ շուտով։
Ճակատի տարբեր ուղղություններում ստեղծվել են հնարավորություններ հաջողությունները զարգացնելու համար։
18:04 06/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020«ՌԴ ռազմատիեզերական ուժերը պատրաստվում են ուժեղ հարված հասցնել Իդլիբում ահաբեկիչների ճամբարին, որտեղ գրոհայիններ են պատրաստվում Ղարաբաղում կռվելու համար». Էդգար Էլբակյան

Армия обороны Арцаха разбила крупные азербайджанские подразделения и уничтожила базу горюче-смазочных материалов 10/07/2020   09:27  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В течение ночи противник пытался продвинуться вперед и закрепиться на юго-восточном направлении (на подступах к Джебраилу), однако прицельным артиллерийско-ракетным огнем армянских вооруженных сил азербайджанские подразделения были поражены. Об этом сообщила пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
"Утром в 06:30 после очередного ракетно-артиллерийского удара, оставив на поле боя еще 60 погибших, а также 22 единицы подбитой и несколько десятков находящейся в исправности техники, остатки трех сверхукомплектованных бригад противника в панике обратились в бегство. Видеозапись имеется", - написала она на своей странице в Facebook.
Шушан Степанян также сообщила, что точным огнем армянских подразделений чуть ранее на южно-восточном направлении была поражена крупная базу горюче-смазочных материалов противника. Видеоматериал вскоре будет опоубликован.