Արցախի ՊԲ-ն անընդհատ նոր ու ցավոտ կորուստներ է հասցնում թշնամու զորքերին. ԱՀ նախագահ 10/07/2020   16:06  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է, որ շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակվում են թեժ և ծանր մարտեր։
Շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակվում են թեժ և ծանր մարտերը: Արցախի Պաշտպանության բանակը անընդհատ նոր ու ցավոտ կորուստներ է հասցնում թշնամու զորքերին, որոնց հարձակման նպատակը պարզ է ամբողջ աշխարհին: Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարություն կոչվող ահաբեկչական հանցախումբն ու նրան անթաքույց աջակցող Թուրքիան ամեն կերպ փորձում են ներխուժել Արցախի Հանրապետության տարածք՝ այն ամբողջությամբ օկուպացնելու և հայ ժողովրդին ֆիզիկապես բնաջնջելու նպատակով:
Համոզված եմ, որ աշխարհում այլևս չկա որևէ մեկը, որ վերջնականապես չի համոզվել այս ճշմարտության մեջ։ Այդ հակամարդկային ոճրագործությունը կանխող ուժն այսօր մեր բանակն է, որը սխրանքներ է գործում մարտի դաշտում, ստիպում մեր թշնամուն հաշվի նստել իր իսկ ստեղծած առասպելների տապալման հետ։
Մեր զինվորները հերոսական պայքար են մղում մեր հողի ամեն սանտիմետրի համար: Իրենց նվիրումով են աչքի ընկնում մեր բոլոր հայրենակիցները՝ թե՛ Արցախում, թե՛ Մայր հայրենիքում, թե՛ Սփյուռքում: Անգամ այս հաղթական պահերին էլ չպետք է թուլացնել զգոնությունը, պետք է շարունակել գործել սթափ ու հստակ՝ որպես նպատակ մեր ազգային ձգտումների իրականացումն ունենալով։
Ես վստահ եմ, որ մեր այս ազատամարտն ըստ արժանվույն է գնահատվելու մեր ժողովրդի ապագա բոլոր սերունդների կողմից: Վստահեցնում եմ, որ միասնաբար անելու ենք ամեն ինչ մեր համազգային իղձերն ու նպատակները իրականացնելու համար:
Մեր միասնական սխրանքով ևս մեկ անգամ ապացուցում ենք, որ մեր ազատությունն ու անկախությունը սակարկելի չեն, ևս մեկ անգամ փաստեցինք, որ Արցախը հավերժ է:
Կեցցե՛ մեր բանակը,
Կեցցե՛ մեր ժողովուրդը,
Կեցցե՛ մեր ազգային միասնությունը»,- գրել է նախագահը։
15:51 07/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020ԵԽ լիագումար նիստի՝ ԼՂ իրավիճակին նվիրված հարցի քննարկման ժամանակ հայերը բազմահազարանոց ցույց էին կազմակերպել
15:04 07/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության բոլոր պատգամավորների այս ամսվա աշխատավարձը կփոխանցվի «Մենք ենք, մեր սահմանները. բոլորս Արցախի համար» ծրագրին
14:46 07/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորն անհրաժեշտ է համարում ԼՂ ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի ճանաչումը
13:50 07/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020ՊԲ բանակի ստորաբաժանումները հյուսիսային ուղղությամբ զգալի առաջխաղացում ունեն, կարեւոր դիրքերի բարելավում. Արծրուն Հովհաննիսյան
13:36 07/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Սասնա Ծռեր խմբավորման անդամ Սմբատ Բարսեղյանը դիմել է դատարան և զինկոմիսարիատ՝ իրեն ռազմաճակատ տանելու համար

Армия обороны Арцаха наносит новые и болезненные потери вражеским войскам - Араик Арутюнян 10/07/2020   17:14  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Тяжелые и ожесточенные бои продолжаются по всему периметру соприкосновения, Армия обороны Арцаха постоянно наносит новые и болезненные потери вражеским войскам, цель нападения которых ясна всему миру. Об этом написал президент Республики Арцах Араик Арутюнян.
Арутюнян отметил, что террористическая преступная группировка, именуемая военно-политическим руководством Баку, и в открытую поддерживающая ее Турция пытаются любым способом вторгнуться на территорию Республики Арцах с целью ее полной оккупации и физического истребления армянского народа.
Президент Арцаха уверен, что в мире больше не найдется никого, кто окончательно не убедился бы в этой правде.
"Силой, предотвращающей это античеловеческое преступление, стала наша армия, которая совершает подвиги на поле боя, вынуждает нашего врага смириться с развенчанием ими же созданных мифов. Наши солдаты героически сражаются за каждый сантиметр нашей земли. Своей преданностью выделяются все наши соотечественники: в Арцахе, в Армении и в Диаспоре. Но даже в эти победные моменты не стоит ослаблять бдительность, надо продолжать действовать четко и трезво ради достижения одной цели – реализации наших национальных устремлений", -отметил президент Арцаха.
"Я уверен, что это наша освободительная борьба будет по достоинству оценена всеми будущими поколениями нашего народа. Уверяю вас, мы сообща будем прилагать все усилия для воплощения наших общенациональных чаяний и целей. Нашим единым подвигом мы еще раз доказываем, что наша свобода и независимость не подлежат торгу. И мы в очередной раз доказали, что Арцах вечен. Да здравствует наша армия, Да здравствует наш народ, Да здравствует наше народное единство!" - написал Араик Арутюнян.