Վրաստանից Հայաստան վառելիքի ներկրման և հումանիտար օգնության տեղափոխման հետ կապված որևէ խնդիր չկա. դեսպանություն 10/06/2020   14:28  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Համացանցում շրջանառվող այն տեղեկությունները, թե Վրաստանը խոչընդոտում է դեպի ՀՀ վառելիքի ներկրումը և նաև հրաժարվում է բաց թողնել դեպի Հայաստան հումանիտար օգնությունը, չեն համապատասխանում իրականությանը՝ հայտնում են Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից:
«Ե՛վ վառելիքի, և՛ հումանիտար օգնության տեղափոխման հետ կապված որևէ խնդիր չկա։
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում Վրաստանի համապատասխան կառույցների հետ։
Այնուամենայնիվ, Վրաստանի տարածքով տարանցման հետ կապված որևէ խնդրի առաջացման պարագայում, խնդրում ենք անմիջապես կապ հաստատել Վրաստանում ՀՀ դեսպանության հետ՝ հարցին արագ լուծում տալու համար։
Միաժամանակ հորդորում ենք ապատեղեկատվություն չտարածել, քանզի այն ուղղակիորեն հարվածում է Հայաստանի Հանրապետության պետական շահերին»,- հայտնում են դեսպանությունից։

Каких-либо проблем с транспортировкой как топлива, так и гумпомощи через Грузию нет - посольство Армении 10/06/2020   14:52  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Муссируемая в Сети информация о том, что якобы Грузия препятствует поставкам топлива, а также отказывается пропускать гуманитарную помощь в Армению, не соответствуют действительности. Об этом говорится в заявлении посольства Армении в Грузии.
“Каких-либо проблем с транспортировкой как топлива, так и гуманитарной помощи нет.
Посольство Армении в Грузии находится на постоянной связи с соответствующими структурами Грузии. Тем не менее, в случае возникновения проблем при транзите через территорию Грузии,  просим незамедлительно обращаться в диппредставительство для их оперативного решения”, - отмечается в заявлении.
Одновременно в посольстве призвали не распространять дезинформацию, так как она напрямую наносит удар государственным интересам Республики Армения.