Լկտի սուտ է, հայկական ստորաբաժանումները չեն փորձել հարվածել Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթամուղին. ՊՆ 10/06/2020   23:25  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ադրբեջանական կողմի հայտարարությունը, թե, իբր, հայկական ստորաբաժանումները փորձել են հարվածել Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթամուղին, լկտի սուտ է։ Այս մասին գրում է Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Մենք բազմիցս ենք հայտարարել, որ չենք թիրախավորում նավթագազային ենթակառուցվածքները, սակայն անկախ տեղակայման վայրից բոլոր այն ռազմական օբյեկտները և նշանակետերը, որտեղից կրակ կարձակվի Արցախի ուղղությամբ, կոչնչացվեն»,- գրել է Հովհաննիսյանը։
21:42 06/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Շուշին՝ հրթիռակոծությունից հետո
21:41 06/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդես կգա հակաահաբեկչական նոր կոալիցիա ստեղծելու հայտարարությամբ

Заявления Баку о попытке удара по нефтепроводу Баку-Тбилиси-Джейхан - наглая ложь - Минобороны Армении 10/07/2020   00:45  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Заявления азербайджанской стороны о том, что армянские силы предприняли попытку ударить по нефтепроводу Баку-Тбилиси-Джейхан - наглая ложь. Об этом заявила представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
"Мы неоднократно заявляли, что нефтегазовые инфраструктуры не являются нашей мишенью, однако, независимо от места расположения, все те военные объекты и цели, откуда будет вестись огонь в направлении Арцаха, будут уничтожены", - написал Ованнисян на своей странице в Facebook.