Հեռու չէ այն օրը, երբ կտեսնենք, թե ինչպես է թշնամու կազմալուծված բանակը խուճապահար նահանջում. ԱՀ նախագահի խոսնակ 10/05/2020   17:27  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՀ նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը ֆեյսբուքում գրել է
«Ավելորդ շահարկումներից խուսափելու համար, նշեմ, որ առաջնագծի որոշ ուղղություններում մարտավարական նպատակով Պաշտպանության բանակը ետ է քաշել զորքերը, որպեսզի.
ա) խուսափի ավելորդ զոհերից,
բ) ավելի մեծ վնասներ հասցնի թշնամու զորքերին։
Երկու առումով էլ ձեռքբերումները զգալի են։
Բանակի հրամանատարությունը շարունակում է արհեստավարժ կերպով վարել մարտերը, և հեռու չէ այն օրը, երբ կտեսնենք, թե ինչպես է թշնամու կազմալուծված բանակը խուճապահար նահանջում։ Ու որոշումն արդեն ընդունված է, մենք կանգ չենք առնելու»։

Недалек тот день, когда мы увидим, как армия противника панически отступает - пресс-секретарь президента Арцаха 10/05/2020 17:44 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Армия обороны по некоторым направлениям линии фронта в тактических целях отвела войска, сообщил во избежание излишних спекуляций пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
Он пояснил, что это сделано по двум причинам: чтобы избежать лишних жертв и чтобы нанести еще больший ущерб силам противника.
“В обоих смыслах достижения существенные. Командование армии продолжает профессионально вести бои, и недалек тот день, когда мы увидим, как армия противника панически отступает. И решение уже принято, мы не остановимся”, - сообщил Погосян на своей странице в Facebook.