Ադրբեջանական ագրեսիայի դեմ արդյունավետ պայքարի միջոցներից է միջազգային հանրությանը մեր հավաքական բողոքի ձայնը հասցնելը. Վահրամ Պողոսյան 10/05/2020   10:18  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՀ մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը ֆեյսբուքյան էջով կիսվել է հայ համայնքի՝ վերջին օրերին պարբերաբար կազմակերպվող ցույցերի լուսանկարներով և գրել. «Վերջին օրերին եվրոպական տարբեր քաղաքներում տեղի են ունեում Արցախի ու Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի սանձազերծած ագրեսիայի դատապարտմանը նվիրված ցույցեր։
Հայերի եւ տեղացիների հավաքներ են տեղի ունեցել Բեռլինում, Փարիզիում, Մյունխենում, Սալոնիկում, Բուխարեստում, Բարեսլոնայում, Լոնդոնում , Բրյուսելում, Բարսելոնայում եւ այլ քաղաքներում։ Ներկայացնում ենք մի քանի լուսանկարներ հայերի բողոքի ցույցերից»։

Одним из эффективных средств борьбы с азербайджанской агрессией также является донесение нашего голоса до международной общественности - Погосян 10/05/2020   10:31  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян на своей странице в Facebook поделился снимками с регулярных акций с участием армянских общин в разных уголках мира.
В последние дни в различных городах Европы проходят акции с осуждением развязанной Азербайджаном и Турцией против Арцаха и Армении агрессии. Демонстрации с участием армян и местных жителей прошли в Берлине, Париже, Мюнхене, Салониках, Бухаресте, Барселоне, Лондоне, Брюсселе  и других городах.
"Одним из эффективных средств борьбы с азербайджанской агрессией также является донесение нашего голоса до международной общественности, чтобы представить реальные события, которые имеют место быть на Южном Кавказе", - написал он.