Թշնամին կրկին հրթիռակոծում է Ստեփանակերտ և Շուշի քաղաքները։ Պատասխանը չի ուշանա.ԱՀ նախագահի խոսնակ 10/05/2020   10:44  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Թշնամին կրկին հրթիռակոծում է Ստեփանակերտ և Շուշի քաղաքները։ Պաշտպանության բանակի պատասխանը չի ուշանա։ Սակայն ի տարբերություն Բաքվի ահաբեկչական իշխանության, մենք թիրախավորում ենք ոչ թե քաղաքացիական բնակչությանը, այլ խոշոր քաղաքներում մշտական տեղակայում ունեցող ռազմական օբյեկտները։
Այդ քաղաքներում ապրող խաղաղ բնակչությանը կրկին կոչ ենք անում անհապաղ լքել իրենց բնակավայրերը, որպեսզի խուսափեն հնարավոր զոհերից։Այս մասին հայտնում է ԱՀ նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:

Ответ на ракетный удар по Степанакерту и Шуши не заставит себя ждать - пресс-секретарь президента Арцаха 10/05/2020   10:59
Враг снова наносит ракетные удары по городам Степанакерт и Шуши. Ответ Армии обороны Арцаха не запоздает. Об этом сообщил пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян.
“Однако в отличие от террористической власти Баку мы целимся не в гражданское население, а крупные военные объекты, постоянно дислоцирующиеся в крупных городах. Мы вновь призываем проживающее в этих городах население покинуть свои населенные пункты во избежание возможных жертв”, - написал Ваграм Погосян.