Այն ժողովուրդը, որն ունի նվիրյալ ուսուցիչներ ու սերունդ, տոնում է և կտոնի միայն հաղթանակներ․ ԱՀ նախագահ 10/05/2020 10:08 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել է Ուսուցչի տոնի առթիվ․
«Թանկագի՛ն ուսուցիչներ,
Այսօր ձեր մասնագիտական տոնն է: Ամեն տարի, ավանդույթի համաձայն, մենք ձեզ ենք հղում շնորհավորանքի ու մեծարանքի խոսքեր:
Սակայն այսօր ես ուզում եմ հղել ձեզ իմ երախտագիտության խոսքը, երախտագիտություն՝ մեր հերոսական սերնդի համար, այն քաջ հայորդիների, ովքեր, փայլուն կերպով սերտելով ձեր տված հայրենասիրության դասը, այսօր իրենք են խիզախության ու սխրանքի դաս տալիս մարտի դաշտում, կերտում հայ ժողովրդի պատմության ամենաճակատագրական էջերից մեկը:

"Наше героическое поколение, отважные сыны блестяще усвоили ваш урок": президент Арцаха поблагодарил учителей 10/05/2020   11:10  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян направил поздравительное послание учителям по случаю их профессионального праздника. Послание приводим ниже:
Дорогие учителя!
Сегодня ваш профессиональный праздник. Каждый год по традиции мы говорим вам слова поздравления и почтения. Однако сегодня я хочу выразить вам слова благодарности, благодарности за наше героическое поколение, за отважных сынов армянского народа, которые блестяще усвоив преподанный вами урок патриотизма, сегодня сами дают урок мужества и героизма на поле боя, пишут одну из самых судьбоносных страниц в истории армянского народа.