Հզոր ու ամուր Սփյուռքն իսկական բանակ է, որը սատար է Հայրենիքին ու քաջարի Հայոց բանակին. Արմեն Սարգսյանի ուղերձը Սփյուռքին 10/04/2020   19:18
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի ուղերձը Սփյուռքին: Ուղերձի մեջ մասնավորապես ասվում է.
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, թանկագի՛ն քույրեր և եղբայրներ,
Մեծ հիացմունք, խորը հուզմունք և անսահման հպարտություն եմ ապրում՝ տեսնելով, լսելով ու զգալով համերաշխության, միասնության այն հուժկու ալիքը, որ բարձրացել է Սփյուռքում՝ ի արձագանք Արցախում և Հայաստանի սահմաններին Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի կողմից համատեղ սանձազերծված պատերազմի։
Ուզում եմ, որ իմանաք՝ Հայրենիքը լսում է և զգում յուրաքանչյուրիդ ձայնը, յուրաքանչյուրիդ խոսքը, ձեր սրտերի անհանգիստ բաբախյունը, ուր էլ դուք լինեք, ինչքան էլ հեռու գտնվեք։
Այսպիսի հզոր ու ամուր Սփյուռքն իսկական բանակ է, որը սատար է Հայրենիքին ու քաջարի Հայոց բանակին այս դժվարին, ճակատագրական պահին։
Հայրենիքը երախտապարտ է այն օգնության համար, որ ցուցաբերում եք Ձեր նյութական աջակցությամբ, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի նախաձեռնած «Մենք ենք, մեր սահմանները. բոլորս Արցախի համար» համազգային դրամահավաքին ձեր ակտիվ մասնակցությամբ:
Ձեզնից յուրաքանչյուրն այսօր Հայաստանի և Արցախի դեսպանն է դրսում: Դուք բոլոր հնարավոր միջոցներով՝ հավաքներով, կոչերով, դիմումներով և ելույթներով ամեն ինչ անում եք ճշմարտությունը, Արցախի ձայնը հասցնելու միջազգային հանրությանը, այդ թվում՝ ձեր երկրների կառավարություններին՝ ներկայացնելու Թուրքիայի օժանդակությամբ Ադրբեջանի սանձազերծված հարձակման անմարդկային էությունը:
Վստահ եմ՝ գիտակցում եք, որ ներկա իրավիճակում պետք է շարունակենք բազմապատկել մեր ջանքերը:
Շարունակե՛ք նույն ոգով և նույն նվիրվածությամբ, որովհետև այս անգամ մեր դեմ՝ Արցախի ազատատենչ ժողովրդի դեմ ելել է ոչ միայն Ադրբեջանը, այլև ցեղասպան Թուրքիան՝ իր զենքով, զինվորականով ու վարձկան ահաբեկիչներով, իր հայատյաց խոսքով ու գործով: Սա այն նույն Թուրքիան է, որը 105 տարի առաջ հայերի էթնիկ զտումներ և ցեղասպանություն իրականացրեց Օսմանյան կայսրությունում:
Այս անգամ դա չի անցնելու, մենք թույլ չե՛նք տա նոր ցեղասպանություն:
Մեր համաշխարհային ազգը հզոր է իր միասնությամբ ու հավաքական ուժով։
Որևէ կասկած չկա, որ մենք հաղթելու ենք:
Մենք անհաղթ ենք մեր ամենահաղթ միասնությամբ։
Հաղթանակը մերն է լինելու։
18:22 04/10/2020«Ֆարմատեք» ընկերությունը բանակի համար անհրաժեշտ ներարկման լուծույթներն ու տարբեր դեղամիջոցներ կմատակարարի բացառապես անվճար
13:14 04/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը Միասնության օրվա առթիվ շնորհավորել է Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերին
19:50 03/10/2020  |  Միջազգային լրահոս«Պաշտպանենք մեր ազգը». The Guradian պարբերականի անդրադարձը հայկական Սփյուռքին
14:03 03/10/2020  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան սպառնալիք է ողջ տարածաշրջանի համար. նախագահ Արմեն Սարգսյանի հարցազրույցը հնդկական WION հեռուստաընկերությանը
01:05 02/10/2020Թուրքիան իր գործողություններով չպետք է ապակայունացնի ամբողջ տարածաշրջանը. ՀՀ նախագահն՝ «Ալ Ջազիրա»-ին
19:16 21/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը պետական պարգևներ է հանձնել Անկախության տոնի առթիվ
13:49 21/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը ՀՀ պետական պարգևներով պարգևատրելու մասին որոշում է ստորագրել
20:25 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍփյուռքից ժամանած մեր հայրենակիցները կարող են նաև առնչվել ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության հետ՝ քաղաքացիություն կամ կացության կարգավիճակ ստանալու համար

Могучая и крепкая Диаспора – настоящее войско, которое поддерживает Родину и храбрую армянскую армию - президент Армении 10/04/2020   20:05  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Армения Армен Саркисян Диаспоре  обратился с посланием к Диаспоре.
«Дорогие соотечественники, дорогие сестры и братья,
Я испытываю большое восхищение, глубокое волнение и безграничную гордость, видя, слыша и чувствуя ту мощную волну солидарности и сплоченности, которая поднялась в Диаспоре в ответ на войну в Арцахе и на границах Армении, развязанную сообща Азербайджаном и Турцией.
Хочу, чтобы вы знали: Родина слышит и чувствует голос каждого из вас, слово каждого из вас, беспокойное биение ваших сердец, где бы вы ни были и как бы далеко вы ни находились.
Столь могучая и крепкая Диаспора - настоящее войско, которое поддерживает Родину и храбрую армянскую армию в этот трудный, судьбоносный момент.
Родина признательна за ту помощь, которую вы оказываете своим материальным содействием, своим активным участием в инициированном Всеармянским фондом «Айастан» общенациональном сборе средств «Мы и наши границы: мы все - Арцаху».
Каждый из вас сегодня посол Армении и Арцаха за рубежом. Вы всеми возможными средствами: митингами, призывами, обращениями и выступлениями делаете всё для того, чтобы довести правду, голос Арцаха до международного сообщества, в том числе до правительств ваших стран, чтобы представить бесчеловечную сущность развязанного Азербайджаном при помощи Турции нападения.
Уверен, осознаёте, что в нынешней ситуации мы должны продолжать преумножать наши усилия.
Продолжайте в том же духе и с той же преданностью, поскольку на этот раз против нас, против свободолюбивого народа Арцаха поднялся не только Азербайджан, но и содеявшая геноцид Турция со своим оружием, военными и террористами-наемниками, со своим арменофобским словом и делом.
Это та самая Турция, которая 105 лет назад осуществила этнические чистки и геноцид армян в Османской Империи.