Հեռահար հրթիռների և օդուժի կիրառմամբ հարվածներ են հասցվում Ստեփանակերտ և Մարտակերտ քաղաքներին. ՀՀ ԱԳՆ-ի հայտարարությունը 10/04/2020   11:42  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ՀՀ ԱԳՆ հայտարարությունը ԼՂ հակամարտության գոտում վերջին զարգացումների վերաբերյալ
Ադրբեջանը Թուրքիայի հետ համատեղ և Մերձավոր Արևելքից փոխադրված օտարերկրյա վարձկանների զանգվածային ներգրավմամբ շարունակում է լայնամասշտաբ պատերազմական գործողություններն Արցախի Հանրապետության դեմ։
Հեռահար հրթիռների և օդուժի կիրառմամբ հարվածներ են հասցվում Ստեփանակերտ և Մարտակերտ քաղաքներին:
Ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից Արցախի քաղաքացիական բնակչության և քաղաքացիական ենթակառուցվածքների միտումնավոր թիրախավորումը միջազգային հումանիտար իրավունքի կոպտագույն խախտում է, և այն լիարժեք պատասխանատվություն է կրելու պատերազմի այս հանցագործության համար:
11:14 04/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020«Ստեփանակերտին և Արցախի մյուս բնակավայրերին հարվածներ հասցնելը չէր կարող անհետևանք մնալ».Տիգրան Աբրահամյան
10:54 04/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ադրբեջանի խոշոր քաղաքներում մշտական տեղակայված զինվորական օբյեկտները այսուհետ դարձան ՊԲ-ի թիրախները. Հարությունյան
08:31 04/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը լուսանկար է հրապարակել առաջնագծից
08:10 04/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արցախյան ճակատում փոխհրաձգություն է. Շ. Ստեփանյան

Военно-политическое руководством Азербайджана будет нести полную ответственность за военное преступление - МИД Армении 10/04/2020   11:46  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Азербайджан совместно с Турцией и с массовым привлечением иностранных наемников, перемещенных из Ближнего Востока, продолжает широкомасштабные военные действия против Республики Арцах. Об этом говорится в заявлении Министерства иностранных дел Армении относительно последних развитий в зоне нагорно-карабахского конфликта.
“По городам Степанакерту и Мартакерту наносятся удары с применением тяжелой артиллерии и авиации. Преднамеренное таргетирование гражданского населения и гражданских инфраструктур Арцаха азербайджанским военно-политическим руководством является грубейшим нарушением международного гуманитарного права, и последний будет нести полную ответственность за это военное преступление”, - отмечается в заявлении.