Պաշտպանական բանակի առաջնագծում խոցվել է հակառակորդի ևս երկու ինքնաթիռ. ՊՆ խոսնակ 10/03/2020   09:21  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացնում է,որ Ժամը 08:46-ի սահմաններում պաշտպանական բանակի առաջնագծում խոցվել է հակառակորդի ևս երկու ինքնաթիռ։ Ավելի վաղ հայտնել էր որ Արցախի սահմանի հյուսիսային և հրավային ուղղություններում ընթանում են համառ և թեժ մարտեր։ Հակառակորդը, մեծ ուժեր կենտրոնացնելով այս թևերում, անցել է հարձակման։ Հայկական ստորաբաժանումները կասեցնում են հակառակորդի առաջխաղացումը՝ պատճառելով մեծ կորուստներ։
17:55 02/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արցախում հրետակոծության տակ է ընկել ռուս եւ հայ լրագրողներով ու ամերիկացի կամավորներով միկրոավտոբուսը

Армия обороны Арцаха сбила еще три азербайджанских самолета 10/03/2020   09:26  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В Арцахе 10 минут назад сбили еще два азербайджанских самолета, сообщил пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян  на своей странице в Facebook.
"Упорные бои продолжаются", - сообщил он.
Ранее Арцарун Ованнисян заявил, что с утра около 08:25 армянские ВС поразили на юге Арцаха азербайджанский самолет.
Таким образом, по данным информационного штаба Арцаха, по положению на 08.46 субботы в Арцахе уже сбито три вржеских самолета.
19:49 02/10/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Азербайджан целится в гражданские объекты Арцаха и баллистическими ракетами - Минобороны Армении
19:37 02/10/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Омбудсмен Арцаха: международное сообщество несёт прямую ответственность за последствия совершаемых Азербайджаном преступлений
19:00 02/10/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Баку совершает массовые преступления против мирного населения Арцаха - МИД Армении