ՊՆ-ն կոչ է անում՝ դադարեցնել ուղիղ հեռարձակմամբ լուսաբանել իրադարձություններն առաջնագծում և հարակից հատվածներում 10/03/2020 12:23 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Չնայած մեր կողմից հնչեցված բազմաթիվ հորդորներին, շարունակում են արձանագրվել դեպքեր, երբ ԶԼՄ ներկայացուցիչներն ուղիղ եթերի ռեժիմով սկսում են լուսաբանել իրադարձություններն ինչպես առաջնագծում, մարտական գործողությունների մերձակա հատվածներում, այնպես էլ Արցախի Հանրապետության բնակավայրերից և, մասնավորապես, մայրաքաղաք Ստեփանակերտից։ Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՀ ՊՆ-ն։
«Վճռականորեն կոչ ենք անում դադարեցնել նման գործողությունները։ Դրանք իրական վտանգ են հասցնում հայկական ստորաբաժանումների գործողություններին՝ ուղղորդելով հակառակորդի կրակը, և օգնում թիրախավորել խաղաղ բնակավայրերը»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Минобороны Армении призвало СМИ прекратить освещение событий с линии фронта в прямом эфире 10/03/2020 13:23 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Несмотря на наши многочисленные призывы, до сих пор регистрируются случаи, когда представители СМИ начинают освещать события в прямом эфире как на линии фронта - в непосредственной близости от боевых действий, так и из населенных пунктов Республики Арцах, и, в частности, из столицы Степанакерт. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении.
"Мы настоятельно призываем прекратить такие действия. Они представляют реальную угрозу для действий армянских подразделений, направляя огонь противника, и помогают целиться в мирные населенные пункты", - говорится в заявлении.