Արիական ոգով մեկ բռունցք դառնանք և աջակցենք արցախա-հայությանը և պաշտպանության բանակին. Պարգեւ սրբազանը դիմել է համայնք հայությանը 10/03/2020   10:56  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդը կոչով դիմել է աշխարհի հայությանը՝ արիական ոգով մեկ բռունցք դառնալ և աջակցել արցախա-հայությանը և պաշտպանության բանակին:
Հիշեցնելով, որ ռազմաճակատի երկարությամբ մարտերը շարունակվում են՝ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը կոչ է արել Երևանի ժամանակով ժամը 18.00-ին միասնական աղոթք հնչեցնել հաջողության, խաղաղության և հաղթանակի համար:
«Իմ շատ սիրելի և հարազատ հայրենակիցներ, դիմում եմ ողջ-ողջ հայությանը՝ համախմբվել և զորակից դառնալ Արցախին և մեր բանակին: Մի քիչ առաջ Արցախի նախագահ պարոն Արայիկ Հարությունյանը մեկնեց առաջնագիծ՝ ղեկավարելու, գոտեպնդելու մեր հայրենյաց պաշտպաններին: Այսօր իրոք թեժ և դաժան պատերազմ է գնում, մահու-կենաց պատերազմ, գոյապայքարի կռիվ է:
Դուք գիտեք, որ մենք երբեք պատերազմ չենք սկսել, երբեք զինադադարը չենք խախտել, բայց ամեն անգամ նենգաբար մեր դեմ սկսում են պատերազմել: Ամեն մի մարդու, ամեն մի ժողովրդի իրավունքն է իր կյանքը պաշտպանելու, պաշտպանվելու: Եվ այսօր մենք ստիպված ենք մեր գոյապայքարը, մարտը տալ հանուն կյանքի և հանուն խաղաղության: Եվ ես կամենում եմ, որ դուք՝ բոլորդ, խորունկ հավատով, արիական ոգով դառնաք մեկ բռունցք, մեկ միտք, մեկ կամք և ամեն ինչով աջակցեք մեր բանակին և արցախահայությանը: Մենք այստեղ ենք և գիտենք, որ մեջքի հետևում Մայր Հայաստանն է, և մենք Մասիս սարի պես պիտի լինենք կայուն և անսասան:
Այսօր՝ Երևանի ժամով ժամը 18.00-ին, խնդրում եմ աշխարհի բոլոր հայերին միասնական աղոթքով միանալ՝ ի զորակցություն մեր բանակի: Եվ մենք բոլորս աղոթում ենք մեր հաջողության, հաղթանակի և խաղաղության համար: Այնպես որ, բոլորիդ աղոթքն ենք սպասում և բոլորիդ զորակցությունը: Ամուր եղեք բոլորդ, պինդ եղեք, մեր գործը արդար է, և Աստված միշտ արդարների կողմն է լինում:
Տերը օրհնյալ պահի ամբողջ հայությունը և մեր բանակը. ամեն»,- ասել է Արցախի թեմի առաջնորդը:
10:17 03/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ոտքի ելեք, օգտվեք այս հիրավի պատմական պահից. Հանրային խորհրդի կոչը Ադրբեջանի բնիկ ժողովուրդներին

“Идет война не на жизнь, а на смерть”: глава Арцахской епархии ААЦ обратился к армянам всего мира с призывом стать одним единым кулаком 10/03/2020   11:41  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ(србазан) Паргев Мартиросян обратился к мировому армянству с призывом объединиться в единый кулак и поддержать армян Арцаха и Армию Обороны.
Он напомнил, что несколько часов назад президент Арцаха Араик Арутюнян отправился на передовую – руководить и воодушевлять защитников нашей Родины.
Сегодня действительно идет интенсивная и ожесточенная война, война не на жизнь, а на смерть, война за существование. Вы знаете, что мы никогда сами не начинали войну, никогда не нарушали перемирие, но каждый раз против нас начинают подлую войну. Защищать свою жизнь и защищаться – право каждого человека, каждого народа. Сегодня мы вынуждены вести свой бой за существование – ради жизни и ради мира.  Я хочу, чтобы вы все, полные истинной веры, мужества и духа, стали единым кулаком, единой мыслью, единой волей и всеми возможными способами способствовали нашей Армии и армянам Арцаха. Мы здесь, и мы знаем, что за нами – Мать-Армения, и мы должны оставаться стойкими и непоколебимыми, как гора Масис.
Предводитель Арцахской епархии ААЦ призвал армян всего мира сегодня в 18.00 по ереванскому времени присоединиться к единой молитве  в поддержку нашей армии.
“Мы все вместе молимся за наш успех, за победу и за мир. Ждем от всех молитвы и поддержки. Будьте все крепкими, стойкими, наше дело правое, а Господь всегда на стороне справедливости.  Да благословит Господь армянство и нашу армию, Аминь”. - сказал предводитель Арцахской епархии.
10:15 03/10/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Международное признание Республики Арцах является неизбежным и логическим результатом процесса урегулирования - МИД НКР
09:44 03/10/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Ожесточенные бои идут на двух направлениях в Арцахе - Армия обороны
09:37 03/10/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020"Это наша последняя битва, в которой мы обязательно вместе победим!" Президент Арцаха отправился на фронт
09:26 03/10/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Армия обороны Арцаха сбила еще три азербайджанских самолета
19:49 02/10/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Азербайджан целится в гражданские объекты Арцаха и баллистическими ракетами - Минобороны Армении