Այս պահին շարունակում եմ գտնվել առաջնագծում.ինձ հետ են նաև ԱՀ և ՀՀ ԱԱԾ տնօրենները. ԱՀ նախագահ 10/03/2020 14:41 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Այս պահին շարունակում եմ գտնվել առաջնագծում։ Ինձ հետ են նաև ԱՀ և ՀՀ ԱԱԾ տնօրենները։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Այս պահին շարունակում եմ գտնվել առաջնագծում։ Ինձ հետ են նաև ԱՀ և ՀՀ ԱԱԾ տնօրենները։
Տղաները փայլուն են կատարում իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը։ Ոգևորված եմ մեր զինծառայողների քաջությամբ ու արհեստավարժությամբ և մեր կամավորականների նվիրվածությամբ։
Մի խոսքով, թե՛ առաջնագծում, թե՛ թիկունքում ամուր ենք կանգնած Հայրենիքի պաշտպանության սուրբ գործի դիրքերում։
Նորից կոչ եմ անում մեր ժողովրդի բոլոր զավակներին, միացե՛ք Հայրենիքի պաշտպանության գործին, հիմա է ժամը»,- գրել է Հարությունյանը։

Ребята блестяще справляются с поставленной задачей: президент Арцаха на передовой 10/03/2020   14:54  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Ребята блестяще справляются с поставленной перед ними задачей, заявил президент Республики Арцах Араик Арутюнян.
"В данный момент я продолжаю находиться на передовой. Вместе со мной также главы Службы национальной безопасности Республики Арцах и Республики Армения. Ребята блестяще выполняют поставленную перед ними задачу. Я воодушевлен храбростью наших военнослужащих и профессионализмом и преданностью наших добровольцев", - написал Араик Арутюнян на своeй странице в Facebook.
"Одним словом, как на передовой, так и в тылу мы крепко стоим на позициях священного дела защиты Родины", -добавил он.
Араик Арутюнян призвал всех присоединиться к делу защиты Родины. "Этот час наступил", - написал президента Арцаха.