Պետք է դեղ փնտրել այդ պատգամավորների համար․ Արսեն Ավակովը՝ Ադրբեջանին ռազմական օգնություն տալու կոչի մասին 10/02/2020   14:24  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ուկրաինան ադրբեջանա-հայկական հակամարտությունում կողմերից ոչ մեկին ռազմական աջակցություն ցույց չի տալու։ Իսկ բժշկական օգնություն՝ հաբեր, չափից դուրս երևակայող պատգամավորների համար, պետք է ամբողջ երկրով փնտրենք։ Այս մասին Թվիթերի իր էջում գրառում է արել Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարար Արսեն Ավակովը։
Հիշեցնենք, որ Ուկրաինայի խորհրդարանի մի պատգամավոր ասել  է, որ Կիևը պետք է ռազմական օգնություն ցուցաբերի Ադրբեջանին։

Аваков посоветовал “найти таблетки” для депутата, заявившей о готовности Киева оказать военную поддержку Баку 10/02/2020   14:37  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Украина не будет оказывать военную помощь в азербаджано-армянском конфликте ни одной из сторон. А вот медицинскую помощь - таблетки для слишком уж фантазирующих депутатов надо бы поискать всей страной. Об этом написал министр внутренних дел Украины Арсен Аваков в своем микроблоге в Twitter.
Ранее депутат Верховной рады от партии "Слуга народа" Людмила Марченко заявила, что Украина окажет военную поддержку Азербайджану.