Հակառակորդը փորձել է բարելավել մարտակարգերը, զորաշարժեր իրականացնել, ինչը կանխվել է ՊԲ-ի կողմից 10/01/2020 08:55 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն լարվածություն: Այս մասին հայտնում է ԱՀ պաշտպանության բանակը:
Առանձին ուղղություններում շարունակվել են փոխհրաձգությունները հրետանային ու հրաձգային զինատեսակներից: Մարտակարգերը բարելավելու նպատակով հակառակորդը փորձել է իրականացնել որոշակի վերախմբավորումներ ու զորաշարժեր, որոնք ժամանակին հավաստանշվել ու կանխվել են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխության չի ենթարկվել: Այս պահին կայուն լարվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում պահպանվում է:
ՊԲ ստորաբաժանումներն ու մարտական խնդիրներ կատարող ազատամարտիկները պատրաստ են հետագա մարտական գործողություններին:

Ночь была относительно напряженной: в Минобороны Арцаха рассказали о ситуации в зоне конфликта 10/01/2020   09:35  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Ночью в зоне арцахско-азербайджанского  конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Сообщается, что по отдельным направлениям продолжались перестрелки из артиллерийского и стрелкового оружия. Для улучшения тактического положения противник попытался произвести некоторые перегруппировки и движение войск, которые были своевременно зафиксированы и предотвращены подразделениями Армии обороны.
"Оперативно-тактическая обстановка не претерпела изменений. В настоящее время по всем направлениям линии фронта сохраняется стабильная напряженность. Подразделения Армии обороны и воины-освободители, выполняющие боевые задачи, готовы к дальнейшим боевым действиям", - отмечается в сообщении.