Լուսաբացից հետո մարտերը թեժացել են. Արծրուն Հովհաննիսյան 10/01/2020   12:13  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ընդհանուր առմամբ՝ գիշերը թեժ մարտեր չեն եղել։ Եղել են որոշակի փոքր մարտական գործողություններ նույն հատվածներում, հակառակորդը կատարել է որոշակի վերախմբավորման գործընթաց, սակայն լուսաբացից հետո մարտերը որոշակիորեն թեժացել են։ Այս մասին քիչ առաջ հայտարարել է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ մարտական գործողությունների ուղղություններն, ըստ էության, նույնն են։
«Գիշերվա եւ վաղ առավոտվա որոշակի թեժացած մարտերի ընթացքում ունենք հետեւյալ պատկերը՝ հակառակորդի հարձակողական բոլոր փորձերը՝ անկախ իրենց չափերից, կրել են անհաջողություն։ ՀՀ ԶՈՒ-երը հետ են շպրտել հակառակորդին՝ պատճառելով որոշակի վնաս։ Մասնավորապես, նրանց զոհերը 350-360 են, մոտ 600 վիրավոր, խոցվել է 3 ուղղաթիռ, 15 տարբեր տեսակի զրահատեխնիկա, 1 ՍՄԵՐՉ կայան, 6 ԱԹՍ, որից մոտ երեքը՝ կեսգիշերի սահմաններում են խոցվել»,- նշեց Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ մարտական գործողությունները շարունակվում են, կիրառվում են հիմնականում հրետանի։ Հովհաննիսյանը նշեց, որ րոպեներ առաջ տեղեկություն է ստացել, որ մարտական գործողությունները կարծես սկսել են թեժանալ։
12:05 01/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Առաջնագծի վերաբերյալ SMS-ներով տեղեկությունի մի փոխանցեք. ԱԱԾ
11:46 01/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Եվս մեկ ուղղաթիռ ենք խոցել. Արծրուն Հովհաննիսյան

Арцрун Ованнисян рассказал о ситуации на передовой и потерях Азербайджана 10/01/2020   12:39  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Ожесточенные бои ночью в целом не шли, заявил на брифинге в четверг представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“На рассвете, однако, бои немного ожесточились”, - сказал он. Ованнисян отметил, что боевые действия ведутся по тем же направлениям.
Он рассказал, что в ходе ночных и утренних боев сложилась следующая картина: все предпринятые противником попытки атаки, независимо от их масштабов, потерпели фиаско. Армянские ВС отбросили назад противника, нанеся ему вред. В частности, они потеряли 350-360 человек убитыми и около 600 ранеными. Кроме того, как сообщил Ованнисян, уничтожены 3 вертолета, 15 единиц разной бронетехники, одна реактивная система залпового огня “Смерч”, 6 беспилотников, из которых три были сбиты в районе полночи.
Арцрун Ованнисян добавил, что боевые действия продолжаются; применяется в основном артиллерия. Ованнисян отметил, что несколько минут назад он получил информацию о том, что бои, похоже, снова ожесточились.