Այս պահին ԶՈւ-ն ապահովված են անհրաժեշտ քանակի սննդամթերքով և պարագաներով. ՊՆ 09/30/2020   16:27  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը շնորհակալություն է հայտնում բոլոր անհատներին և կազմակերպություններին, որոնք վերջին օրերին զինված ուժերի կարիքների համար նվիրաբերել են իրային պարագաներ և սննդամթերք:
«Այս պահին զինված ուժերն ապահովված են անհրաժեշտ քանակի սննդամթերքով և պարագաներով և որևէ օժանդակության անհրաժեշտություն չկա: Սակայն, եթե կլինեն քաղաքացիներ կամ կազմակերպություններ, որոնք նման ցանկություն կունենան, ապա օժանդակությունը պետք կազմակերպել համակարգված և հասցեական։
Հումանիտար արձագանքման գործողությունների իրականացման համակարգող լիազոր մարմինը ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունն է:
Հարցերի և այլ հումանիտար օգնություն ցուցաբերելու համար կարող եք զանգահարել ԱԻՆ հումանիտար արձագանքման աշխատանքների համակարգող՝ ԱԻՆ ՓԾ տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Արմեն Գրիգորյանին (+374 98 122442) կամ 911 շուրջօրյա գործող հեռախոսահամարին։
Դեղորայք, առաջին օգնության պարագաներ և այլ ապրանքներ նվիրաբերելու համար, խնդրում ենք կապ հաստատել ՀՀ առողջապահության նախարարության հետ, թեժ գիծ՝ 8003»,- հայտնում են պաշտպանության նախարարությունից:

Вооруженные силы в данный момент обеспечены необходимым продовольствием и другими предметами - Минобороны Армении 09/30/2020   16:44  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Министерство обороны Армении благодарит всех частных лиц и организации, которые в последние дни делают пожертвования для нужд армии в виде вещей и продовольствия. Об этом говорится в распространенном Минобороны РА заявлении.
“В данный момент Вооруженные силы обеспечены необходимым объемом продовольствия  и других предметов. Однако, если будут граждане или организации, которые выразят подобное желание, то помощь должна оказываться скоординированно и адресно", – говорится в сообщении.
В Минобороны напомнили, что уполномоченным органом по координации действий гуманитарного реагирования является МЧС Армении.
В связи с возникшими вопросами и для оказания другой гуманитарной помощи граждане могут позвонить по номеру заместителя начальника Спасательной службы, полковника Армена Григоряна (+374 98 122442)) или по круглосуточному номеру 911.
“Для передачи лекарств, принадлежностей первой помощи и других предметов необходимо связаться с Министерством здравоохранения РА по номеру горячей линии 8003”, – отмечается в сообщении.