Սեյրան Օհանյանն Արցախում է 09/29/2020 11:20 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ՀՀ ՊՆ նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանն Արցախում է։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց փաստաբան Կարեն Մեժլումյանը։
Սեյրան Օհանյանը հենց առաջին իսկ օրվանից Արցախի ռազմաքաղաքական իշխանության հետ պարբերաբար կապի մեջ է եղել՝ փորձելով նաև իր խորհուրդները, մոտեցումները ներկայացնել ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ։
«Երեկ արդեն զգաց, որ պետք է իր ներկայությունը հենց Արցախում լինի՝ հնարավորինս իր ռազմական գիտելիքներով, հմտություններով օժանդակելու՝ պատերազմի շուտափույթ ավարտին և, բնականաբար, հայկական կողմի հաղթանակով ավարտվի։ Երեկ մեկնել է Արցախ » ,- նշեց Մեժլումյանը։

Экс-министр обороны Армении Сейран Оганян находится в Арцахе 09/29/2020 11:34 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Бывший министр обороны Армении Сейран Оганян находится в Арцахе. Эту информацию “ФактИнфо” подтвердил его адвокат Карен Межлумян.
Сейран Оганян с самого первого дня поддерживал регулярный контакт с военно-политическим руководством Арцаха, пытаясь также представить свои рекомендации, подходы относительно создавшейся ситуации.
“Вчера уже он почувствовал, что должен быть в Арцахе, чтобы по возможности своими знаниями в военном деле, навыками содействовать скорейшему завершению войны и, естественно, победой армянской стороны”, - отметил Межлумян.