Մարտական կառավարման կենտրոն են այցելել ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ու ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը 09/28/2020   15:26  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակվող մարտական գործողությունների ընթացիկ ու հնարավոր հետագա զարգացումներին ծանոթանալու նպատակով սեպտեմբերի 28-ին բանակի մարտական կառավարման կենտրոն են այցելել ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ու ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը: ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանը ներկայացրել է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը, անդրադարձել այն բոլոր գործընթացներին, որոնք իրականացվում են ՊԲ-ի ստորաբաժանումների կողմից՝ ադրբեջանական ագրեսիային դիմակայելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Բանակի հրամանատարը վստահեցրել է, որ իրավիճակը լիովին վերահսկվում է ԱՀ ԶՈՒ-ի կողմից և ստեղծվել են լավ հնարավորություններ արձանագրված հաջողությունները հետագայում զարգացնելու համար:

Созданы хорошие возможности для развития достигнутых успехов в дальнейшем - Минобороны Арцаха 09/28/2020   17:48  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян и министр обороны Армении Давид Тоноян 28 сентября посетили Центр боевого управления армией с целью ознакомления с текущим и дальнейшим возможным развитием боевых действий, продолжающихся по всему периметру линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
Министр обороны Республики Арцах, командующий Армией обороны, генерал-майор Джалал Арутюнян представил оперативно-тактическую обстановку, коснувшись всех процессов, проводимых подразделениями Армии обороны в направлении противодействия азербайджанской агрессии.
Командующий армией заверил, что ситуация полностью контролируется ВС Республики Арцах и созданы хорошие возможности для развития достигнутых успехов в дальнейшем.