Հակառակորդը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում 09/28/2020 21:09 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հակառակորդը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում․ Հայտնում է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն հովհաննիսյանը։
Արցախի ՊԲ-ը հաջող դիմակայում է բոլոր հարձակումներին ու գրոհներին և հակառակորդին հասցնում են անձնակազմի և տեխնիկայի զգալի կորուստներ։ Այս պահի դրությամբ ոչնչացված է հակառակորդի 22 միավոր տանկ և 10 միավոր այլ զրահատեխնիկա։ Ոչնչացված է ավելի քան 370 զինվորական։
Ունեն մեծ քանակությամբ վիրավորներ։ Ստացված տեղեկատվության համաձայն վիրավորների միջից ծանր վիրավոր զինվորների քանակը կազմում է 35%։

Армия обороны Арцаха успешно отражает новую крупномасштабную атаку Азербайджана: противник несет крупные потери 09/28/2020   21:13  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Противник начал новую крупномасштабную наступательную операцию в районе долины Аракса и на участке Матагис-Талиш. Армия обороны Арцаха успешно противостоит всем нападениям и атакам, нанося противнику значительные потери в живой силе и технике. Об этом сообщил представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
"К этому моменту уничтожено 22 танка и 10 единиц бронетехники  противника. Уничтожено более 370 военных. Они понесли большие потери ранеными. Согласно поступающей информации, число тяжелораненых военных составляет 35%", - написал Ованнисян на своей странице в Facebook.