ՀՀ ԱԳ նախարարը կապի մեջ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հետ. Աննա Նաղդալյան 09/27/2020   09:48  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
ՀՀ ԱԳ նախարարը կապի մեջ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հետ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Նշենք, որ ըստ Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանի այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով թշնամին ակտիվ հերտակոծություն է սկսել: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում մայրաքաղաք Ստեփնակերտը: Իր հերթին Հայաստանի ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը նշել է, որ հայկական կողմը խոցել է հակառակորդի երկու ուղղաթիռ և երեք ԱԹՍ: Մարտերը շարունակվում են:
Արցախի ՊԲ հրամանատար Ջալալ Հարությունյանը հանդես է եկել մարտակոչով, որտեղ նշում է, որ այս պահին ՊԲ  ստորաբաժանումները, հակառակորդին մեծաթիվ կորուստներ պատճառելով, հաջողությամբ խափանում են նրա ծրագրերը:
17:35 25/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻլհամ Ալիևի օրոք է Ադրբեջանը բաց թողել «նավթային բում»-ի միջոցով ժամանակակից երկիր և հասարակություն կառուցելու պատմական շանսը. ԱԳՆ խոսնակ
18:10 20/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆմանօրինակ հռետորաբանությունը, որտեղ առկա են բացահայտ անհիմն և անգամ սուտ պնդումներ, պատիվ չի բերում որևէ երկրի ղեկավարին. ԱԳՆ խոսնակը՝ Ալիևի հայտարարության վերաբերյալ
10:52 28/08/2020  |  ՄեկնաբանությունԱԳՆ հայտարարությունը Ադրբեջանի իրավազորության ներքո հայտնված սպա Գուրգեն Ալավերդյանի իրավունքների ոտնահարման վերաբերյալ
20:05 25/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը միացել է Կրոնական ազատության միջազգային դաշինքի՝ նոր տիպի կորոնավիուսի համավարակի և կրոնական փոքրամասնությունների վերաբերյալ հայտարարությանը

Глава МИД Армении находится на постоянной связи с сопредседателями Минской группы ОБСЕ 09/27/2020   10:17  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян находится на постоянной связи с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, написала на своей странице в Facebook Анна Нагдалян.
Ранее министр обороны Армении Давид Тоноян провел телефонную беседу с Личным представителем Действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком. Министр представил ситуацию на границе и сообщил, что Азербайджан развязал очередную провокацию.
Ранее пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян заявил, что враг начал активный артобстрел по всей протяженности линии соприкосновения. Азербайджанская сторона ведется обстрел также по мирным населенным пунктам, в томч силе по столице Арцаха – Степанакерту. В свою очередь пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян сообщила, что армянская сторона сбила два вертолета и три беспилотника противника. Бои продолжаются.
Командующий Армией обороны Арцаха Джалал Арутюнян выступил с боевым призывом, в котором отметил, что подразделения Армии обороны, нанося противнику многочисленные потери, успешно срывают его планы.