Արցախում անվտանգության խորհրդի նիստ է գումարվել, քննարկվել են ռազմական ագրեսիայի մանրամասները 09/27/2020 21:43 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 27-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված արտահերթ նիստ:
Պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան հակառակորդի կողմից ձեռնարկած լայնամասշտաբ ագրեսիայի մանրամասներն ու ընթացիկ իրավիճակը, մանրամասնել հայկական կողմի հակազդող միջոցները:
Նախագահ Հարությունյանը ընդգծել է, որ առկա են բոլոր ռեսուրսները հակառակորդին համարժեք և համաչափ հարված հասցնելու համար, իսկ ստեղծված իրավիճակի ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:
Նիստում քննարկվել են ստեղծված իրավիճակի և սպասվող առաջիկա զարգացումների հետ կապված հարցեր, նախագահի կողմից պատասխանատուներին տրվել են կոնկրետ հանձնարարականներ:

Арцах располагает всеми ресурсами для адекватного и соразмерного удара по противнику – министр обороны 09/27/2020   22:12  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 27-го сентября созвал внеочередное расширенное заседание Совета безопасности, сообщает главное информационное управление аппарата президента Арцаха.
Министр обороны Джалал Арутюнян представил детали масштабной агрессии, предпринятой противником с раннего утра воскресенья, и текущую ситуацию, обрисовал детали о средствах противодействия армянской стороны.
Он подчеркнул, что в наличии имеются все ресурсы для нанесения противнику адекватного и соразмерного удара, а вся ответственность за создавшуюся ситуацию несет военно-политическое руководство Азербайджана.
На заседании были обсуждены текущая ситуация и ожидающиеся в ближайшее время развития. Президент дал конкретные распоряжения ответственным лицам.