Գագիկ Ծառուկյանի կալանավորվելու դեպքում եռյակի հանրահավաքը շատ ավելի հուժկու կլինի. Արսեն Բաբայան 09/25/2020 12:13 | Քաղաքական
«Եթե իշխանությունը գնա այդ ստոր քայլին ու կալանավորի Գագիկ Ծառուկյանին, ապա հանրահավաքը շատ ավելի հուժկու է լինելու», - լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Հայրենիք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում քննվում է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի կալանավորման միջնորդությունը:
«Հայրենիք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը դատարան էր եկել իր աջակցությունը հայտնելու ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին:
Ըստ նրա ՝ ներկայիս իշխանությունը որդեգրել է մի գործելաոճ, որ բազմիցս կիրառում է :
«Հիմա էլ փորձելու են ամեն ինչ անել , որպեսզի խոչընդոտեն հանրահավաքը»,- Ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն նստավայրի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը։
«Իսկ իշխանությունն իր ոճի մեջ է, կորոնավիրուսն են փորձում մեջտեղ բերել, բայց չմոռանանք, նույն իշխանությունը, երբ սահմանադրական փոփոխությունների էր պատրաստվում, ընդհանրապես մոռացել էր կորոնավիրուսի մասին։ Ավելին ասեմ, այս իշխանության ամեն րոպեն շատ ավելի վտանգավոր է Հայաստանի Հանրապետության համար, քան կորոնավիրուսն ամբողջ աշխարհի համար»,- եզրափակեց Բաբայանը։

Соратник Ванецяна считает, что арест Царукяна придаст предстоящему митингу больший размах 09/25/2020   12:48  |  Лента новостей
Если власти арестуют лидера “Процветающей Армении” Гагика Царукяна, то предстоящий митинг пройдет с большим размахом. Такое мнение выразил член политсовета партии “Родина” Арсен Бабаян.
Напомним, сегодня суд общей юрисдикции Еревана рассматривает ходатайство об аресте лидера ППА Гагика Царукяна.
“Если власти пойдут на этот подлый шаг и арестуют Гагика Царукяна, то митинг будет еще более мощным”, - заявил Бабаян в беседе с журналистами у здания суда.
Арсен Бабаян прибыл в суд, чтобы выразить свою поддержку Гагику Царукяну.
По его словам, нынешняя власть предпримет все усилия, чтобы помешать проведению митинга.
“А власть поюпрежнему в своем амплуа. Она пытается приплести сюда коронавирус, но не стоит забывать о том, что эта же власть при подготовке к конституционным изменениям вообще позабыла о коронавирусе. Более того, каждая минута их пребывания у власти представляет серьезную угрозу для Республики Армения, нежели коронавирус для всего мира”, - заключил Бабаян.
15:18 24/09/2020  |  КомментарийСоратник Ванецяна увидел связь между ростом случаев COVID-19 в Армении и созываемым тройкой митингом