Ես ինձ ՍԴ դատավորի պաշտոնում լավ եմ զգում. Դիլանյան 09/24/2020   12:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ես կարծում եմ ՍԴ դատավորի պաշտոնը ցանկացած իրավաբանի համար ամենալավ պաշտոնն է՝ իր մասնագիտական ունակությունները ցուցադրելու համար, ես ինձ այդ պաշտոնում շատ լավ եմ զգում»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՍԴ դատավոր Արման Դիլանյանը`հայտարարելով, որ ինքը չի ինքնաառաջադրվելու։
Նա նշել է, որ շատ դժվար է համատեղել ՍԴ դատավորի մասնագիտական աշխատանքը և ՍԴ նախագահի պաշտոնները, որը ենթադրում է ներկայացուցչական, վարչական և կազմակերպչական գործառույթներ:
Ա.Դիլանյանը խուսափեց պատասխանել՝ ՍԴ-ում ճգնաժամ կար թե ոչ՝ եկեք առաջ նայենք. «Բավական է հետ նայել, մտածել ինչ է եղել, ինչու է այսպես եղել, եկեք բոլորս մեր մտքերը կազմակերպենք դեպի լավ ապագա»,- նշել է նա։
Ինչ վերաբերում է որակական փոփոխությանը՝ նա նշեց, թե ՍԴ դատավորների որոշումներից պարզ կլինի՝ արդյոք ունենք նույն Սահմանադրական դատարանը, թե՝ ավելի բարձր արժեքներ ունեցող դատարան։

Я себя хорошо чувствую на посту судьи КС Армении - Арман Диланян 09/24/2020   12:46  |  Лента новостей
Должность судьи Конституционного суда является для любого юриста наилучшей в плане демонстрации своих профессиональных навыков. Такое мнение выразил судья КС Армении Арман Диланян в беседе с журналистами.
“Я себя хорошо чувствую на этом посту”, - сказал он, указав, что он не будет самовыдвигаться на выборах председателя КС.
Диланян отметил, что сложно совмещать работу судьи Конституционного суда с должностью председателя, которая предполагает представительские, административные и организационные функции.
Арман Диланян уклонился от ответа на вопрос по поводу наличия или отсутствия кризиса в КС.
“Хватит оборачиваться назад. Думать о том, что случилось и почему так произошло. Давайте все наши мысли сконцентрируем на светлом будущем”, - отметил он.