Արայիկ Հարությունյանի հետ ունեցած տևական լարվածության արդյունքում ԿԳՄՍ փոխնախարար Գրիշա Թամրազյանը հրաժարականի դիմո՞ւմ է ներկայացրել 09/24/2020 16:38 | ԼՐԱՀՈՍ
ԿԳՄՍ նախարարությամ մամուլի խոսնակ Օֆելյա Կամավոսյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ոչ հերքեց, ոչ հաստատեց փոխնախարար Գրիշա Թամրազյանի կողմից՝ հրաժարականի դիմում ներկայացնելու մասին լուրերը․«Գերատեսչության կադրերի բաժնում նման դիմում չի ներկայացվել»,- ասում է ԿԳՄՍ խոսնակը և հավելում՝ կփորձի անձամբ խոսել Գրիշա Թամրազյանի հետ և տեղեկություն փոխանցել նրա հետ խոսելուց հետո։
Հիշեցնենք, որ արդեն տևական ժամանակ մամուլում լուրեր են շրջանառվում այն մասին, որ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հարաբերությունները լարված են փոխնախար Գրիշա Թամրազյանի հետ։ Ավելին, ըստ շրջանառվող լուրերի, ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանի կողմից մանդատը վայր դնելու փաստը պայմանավորված է եղել ԿԳՄՍ նույն փոխնախարարի հետ ունեցած խորը հակասությունների հանգամանքով։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ԿԳՄՍ մամուլի խոսնակ Օֆելյա Կամավոսյանն անդրադառնալով նախարարի և փոխնախարարի լարված հարաբերությունների թեմային նշում է՝ արդեն տևական ժամանակ է աշխատում է գերատեսչությունում և լարված հարաբերություններ՝ կողմերից որևէ մեկի մոտ չի նկատել։

В Минобрнауки Армении не опровергли информацию об отставке заместителя министра Гриши Тамразяна 09/24/2020   17:13  |  Лента новостей
Пресс-секретарь министерства образования, науки, культуры и спорта(МОНКС) Армении Офелия Камавосян в беседе с  “ФактИнфо” не опровергла информацию о том, что заместитель министра Гриша Тамразян подал заявление об отставке.
“В отдел ведомства такого заявления не подавали”, - сказала пресс-секретарь МОНКС. Она добавила, что попытается лично переговорить с Тамразяном и по итогам беседы представить сведения.
Уже длительное время в прессе муссируются сведения о натянутых отношениях главы МОНКС Араика Арутюняна с заместителем министра Гришей Тамразяном. Более того, согласно муссируемой информации, факт отказа Арсена Джулфалакяна от депутатского мандата обусловлен серьезными разногласиями с тем же заместителем главы МОНКС.
Пресс-секретарь МОНКС Офелия Камавосян, комментируя в беседе с “ФактИнфо” информацию о натянутых отношениях министра и его заместителя, отметила, что уже долгое время работает в ведомстве и ничего такого  не замечала.