Իշխանական քարոզչամեքենան շրջանառության մեջ է դրել այն թեզը, որ առաջիկա օրերին Գագիկ Ծառուկյանը կկալանավորվի. Տոնոյան 09/22/2020 15:26 | Մեկնաբանություն
«Բարգավաճ Հայաստան», «Հայրենիք» և Հայ Հեղափոխական դաշնակցություն կուսակցությունների կողմից հոկտեմբերի 8-ին համապետական հանրահավաք անցկացնելու վերաբերյալ տեղեկատվության տարածումից ընդամենը ժամեր անց իշխանական քարոզչամեքենան շրջանառության մեջ դրեց այն թեզը, որի համաձայն առաջիկա երկու օրերի ընթացքում Գագիկ Ծառուկյանը կկալանավորվի: Այս մասին հայտնում է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ, ԱԺ պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը։
«Իսկապես ցավալի է, որ հնչող քննադատությունների վերաբերյալ իշխանությունների հակափաստարկներն այնքան թույլ, սին ու դատարկ են, որ ամեն անգամ գործի է դրվում քաղաքական ընդդիմախոսներին լռեցնելու այլևս իրենց համար սիրելի դարձած կալանավորման գործելաոճը: Մարդկանց կալանավորելով երկրի առջև ծառացած խնդիրները չեն լուծվելու, հարյուր հազարավոր ընտանիքների սոցիալական վիճակը չի բարելավվելու, արտաքին պարտքը չի փակվելու, ներդրումներ չեն գալու ու աշխատատեղեր չեն ստեղծվելու: Իշխանություններն այլևս դարձել են կանխատեսելի իրենց փոքրոգի պահվածքով, երբ անգամ հանրահավաքի անցկացման վերաբերյալ մեկ հայտարարությունից ընկնում են ցնցակաթվածի մեջ: Անհավասարարակշիռ ու քինախնդիր վարքագիծն այլևս իշխանությունների ձեռագիրն է դարձել»,- գրել է նա ֆեյսբուքում:

"Власть в шоке от одного заявления": в ППА рассказали о связи между предстоящим митингом и возможным скорым арестом Гагика Царукяна 09/22/2020   15:58  |  Комментарий
Спустя несколько часов после публикации информации о намерении партий “Процветающая Армения”, “Родина” и АРФ “Дашнакцутюн” провести 8 октября общегосударственный митинг пропагандистская машина власти ввела в оборот тезис, согласно которому в ближайшие два дня лидер ППА Гагик Царукян будет заключен под стражу. Об этом заявила пресс-секретарь лидера ППА, депутат парламента Армении Ивета Тоноян.Партии Ванецяна, Царукяна и АРФ "Дашнакцутюн" созывают общегосударственный митинг“Действительно, жаль, что контраргументы власти относительно озвученной критики настолько слабы и пусты, что каждый раз они пускают в ход полюбившийся им метод для заглушения голоса политических оппонентов – арест. Аресты людей не решат нависших над страной проблем, не улучшат социальное положение сотен тысяч семей, не покроют внешний долг, не привлекут инвестиций и не создадут рабочих мест. Власти отныне стали предсказуемыми из-за своего малодушного поведения, когда даже одно заявление о проведении митинга может повергнуть их в шок. Неуравновешенное поведение и мстительность стали отныне почерком власти”, - написала Ивета Тоноян на своей странице в Facebook.