Ադրբեջանը Թուրքիայի հետ համատեղ փորձում է կրկին ռազմական լարվածություն գեներացնել տարածաշրջանում. Արման Աբովյան 09/22/2020 10:42 | ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանում մեկնարկել են խմբակցությունների ճեպազրույցները: Ճեպազրույցների սրահում առաջին խմբակցությունը «Բարգավաճ Հայաստանն» էր: Անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից հնչող հայտարարություններին՝ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը նշեց, որ Ադրբեջանի, Թուրքիայի նախագահները շատ ակտիվ տեղեկատվական, նախապատրաստական աշխատանքներ են տանում հնարավոր նոր ռազմական սադրանքների գնալու ուղղությամբ:
«Այն հայտարարությունները, որոնք մենք լսում ենք վերջին օրերին, շատ հստակ ընկած են այդ նախապատրաստական տրամաբանության մեջ: Ադրբեջանը տարբեր ուղղություններով տանում է նախապատրաստական աշխատանքներ: Ինչ պետք է անենք մենք. բոլոր հնարավոր և անհնարին միջազգային խողովակներով ու հարթակներում պետք է բարձրացնենք այս հարցը և մենք ունենք այդ ապացույցները, որ Ադրբեջանը Թուրքիայի հետ համատեղ փորձում է կրկին ռազմական լարվածություն գեներացնել տարածաշրջանում»,- նշեց Արման Աբովյանը:

Азербайджан вместе с Турцией пытается вновь нагнетать военную напряженность в регионе - Абовян 09/22/2020   10:53  |  Лента новостей
В Национальном собрании Армении проходят брифинги парламентских фракций. Первой на вопросы журналистов ответила фракция “Процветающая Армения”. Коснувшись заявлений Баку, секретарь фракции Арман Абовян отметил, что президенты Азербайджана и Турции ведут активную информационную подготовительную работу, направленную на инициирование новых возможных военных провокаций.
“Те заявления, которые мы слышим в последние дни, четко умещаются в эту подготовительную логику. Азербайджан ведет подготовку по разным направлениям. Что должны делать? Мы должны по всем возможным и невозможным международным каналам поднимать этот вопрос. У нас есть доказательства, что Азербайджан вместе с Турцией пытается вновь нагнетать военную напряженность в регионе”, - сказал Арман Абовян.